EKDUS po raz trzeci!

Z radością informujemy, że już po raz trzeci, w wyniku konkursu EKDUS, otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia promującego edukację kulturową wśród młodych ludzi. Projekt „W pół drogi” będziemy realizować w czerwcu tego roku. Partnerem oraz gospodarzem działań jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Stolcu. Do współpracy zaprosiliśmy również dzieci z Niemiec. Nabór uczestników już wkrótce.

Tym razem będzie to projekt łączący trzy środowiska – uczniów naszej szkoły, dzieci z GCKiB w Stolcu oraz Niemiec – we wspólnym artystycznym działaniu. W planach warsztaty teatralne, plastyczne i taneczne. Na koniec happening.

Pragniemy postawić przed dziećmi wyzwanie, które wymaga wspólnego działania i kreatywności. Działając w grupie osób o wspólnym celu, a różnych osobowościach, pochodzących z różnych środowisk – dzieci uczą się szacunku i zaufania do ludzi o odmiennych poglądach i temperamentach. Widzą, że grupa osiąga więcej, kiedy wykorzysta talenty oraz zainteresowania wszystkich uczestników. Dzięki takiemu działaniu docenią pracę zespołową i chętniej będą współdziałać z innymi. W ten sposób będą też miały możliwość poznać się wzajemnie, dowiedzą się czegoś o innych uczestnikach i środowiskach, w których żyją. Podczas warsztatów będziemy stymulować do poszukiwania rozwiązań nowatorskich i twórczych, bowiem chcemy, by to dzieci czuły się zarówno autorami jak i wykonawcami swoich prezentacji.

Ważnym elementem planowanej inicjatywy będzie również stworzenie możliwości podnoszenia kompetencji w zakresie znajomości języków obcych i ich wykorzystania w sytuacji komunikacyjnej.

Ekdus jest częścią ministerialnego programu Bardzo Młoda Kultura realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018.

 

Anna Wasilewska

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *