ŚWIĄTECZNY GRUDZIEŃ W SŁONECZNEJ!

Grudzień jest zawsze niezwykłym miesiącem w naszej szkole. Właściwie możemy powiedzieć, że cały miesiąc upływa w perspektywie świątecznej.

Już na początku miesiąca ruszamy z „jarmarkiem świątecznych przysmaków”.  Nasi uczniowie każdego dnia sprzedają przygotowane w domu smakołyki (ciasta, ciastka, koktajle owocowe, desery, galaretki itp.) W tygodniu poprzedzającym święta organizujemy kiermasz świąteczny i loterię fantową.  Wszystkie te inicjatywy realizujemy ze względu na nasz „świąteczny” CEL! DOBROCZYNNY CEL!

Środki pieniężne pozyskane ze sprzedaży smakołyków, kiermaszu i loterii – przekazujemy na cel CHARYTATYWNY. Każda klasa składa propozycję instytucji lub organizacji dobroczynnej, dla której zostaną przekazane pieniądze. Następnie uczniowie głosują wybierając jedną z nich. W tym roku został wybrany Oddział Kardiologii Dziecięcej szpitala „ZDROJE” w Szczecinie.

Oprócz tego, tuż przed świętami wystawiamy szkolne Jasełka. Jest to już nasza coroczna tradycja trwająca od ponad dwudziestu lat. W ten wyjątkowy wieczór spotykamy się na dziedzińcu szkoły, by ze wszystkimi chętnymi osobami i zaproszonymi gośćmi wspólnie kolędować i świętować Narodzenie Dzieciątka Jezus.

W ostatni dzień przed przerwą świąteczną każda klasa z wychowawcą przygotowuje swoją klasową „Wigilię”. Spotykamy się także w sali gimnastycznej na wspólnym kolędowaniu. Tego dnia nasi nauczyciele zwykle przygotowują „kolędową niespodziankę”.

Jak widać jest to bardzo intensywny miesiąc – jednak wszystkie te inicjatywy pomagają nam dobrze przygotować się do świąt i zbliżać się do istoty Bożego Narodzenia.

Poniżej zamieszczamy wybrane zdjęcia z opisanych wydarzeń.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *