„STULECIE W GAZECIE” – wyjątkowy „niepodległościowy” projekt w naszej szkole!!!

ŚLEDZTWO DZIENNIKARSKIE W SPRAWIE UWOLNIENIA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, WYWIAD Z WINCENTYM WITOSEM, PORUSZAJĄCA ROZMOWA Z POWSTAŃCEM STYCZNIOWYM, RAPORT O GRYPIE HISZPANCE – to niektóre wyzwania dziennikarskie, w których mogli uczestniczyć uczniowie naszej szkoły z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Dzięki projektowi „STULECIE W GAZECIE” już od trzech tygodni trwają prace nad gazetą okolicznościową. Młodzi dziennikarze z klas 4 i 5 podczas warsztatów poznali historię nasze go kraju dotyczącą okresu zaborów oraz walki o niepodległość. Pod okiem doświadczonej dziennikarki tworzyli własne teksty o wydarzeniach sprzed odzyskania niepodległości. Ostatni etap pracy to przygoda z grafiką komputerową i profesjonalny wydruk w drukarni. Mamy już gotowe 5 numerów gazety. W tym tygodniu nasi dziennikarze w strojach gazeciarzy sprzed 100 lat będą kolportowali gazety na ulicach osiedla Słonecznego. Wypatrujcie oryginalnych gazeciarzy, by zdobyć ten „niepodległościowy” owoc pracy naszych uczniów!

Projekt „Stulecie w gazecie” finansowane w ramach akcji „Codziennie Polskę TworzyMy”

    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *