Kolejna inicjatywa w ramach programu EKDUS – tym razem w barwach cyrku.

Szkoła Podstawowa „Słoneczna” w Szczecinie oraz Fundacja Akademia Edukacyjna już w 2016 roku stały się częścią trzyletniego projektu EKDUS tym samym włączając się w ministerialny program Bardzo Młoda Kultura, realizowany przez Narodowe Centrum Kultury.

Jego celem jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce. 

W ramach projektu, w ubiegłym roku w naszej szkole zrealizowana została inicjatywa pt. „Przystanek” przygotowana przy współpracy z Teatrem Nowego.

Projekt „Przystanek” zabrał młodzież w świat ulicznego happeningu. Październikowa seria warsztatów teatralnych dla dzieci z klas 5-6 ze Szkoły Podstawowej “Słoneczna”, prowadzona przez Teatr NOWEGO zakończyła się akcją na przystankach autobusowych na Prawobrzeżu i w centrum. 25 października ubiegłego roku przestrzeń miejską Szczecina zdominowały teatr, radość i zabawa pod hasłem „Komplementy w ręce ludzi!”

W tym roku również wystartowaliśmy z wnioskiem konkursowym i udało nam się otrzymać dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia promującego edukację kulturową.

W październiku czeka nas realizacja kolejnej inicjatywy – „Taki tam cyrk”, która zakłada współpracę uczniów ze „Słonecznej” z młodzieżą z Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek – Filia w Stolcu. Wszystko po to, by rozwijać kompetencje społeczne, kreatywność, zachęcić do podejmowania działalności artystycznej, która nie tylko rozwija, ale jest doskonałym lekarstwem na smutek czy nudę,budzić wrażliwość na drugiego człowieka i wspólnie stworzyć występ dla wybranej grupy dzieci. W osiągnięciu tych celów pomogą warsztaty psychologiczne, teatralne i cyrkowe, które poprowadzą wysokiej klasy specjaliści – Katarzyna Pojawa, Anastasiia Miedviedieva i Joanna Kotkowiak.

Inicjatywa skierowana jest do uczniów klas 6 i 7, zajęcia będą odbywać się w naszej szkole w trzy soboty października. Koordynatorem projektu jest pani Anna Wasilewska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *