Informacje o naborze, kliknijSzanowni Absolwenci oraz byli Nauczyciele!

Zapraszamy radośnie na obchody 25–lecia Szkoły Podstawowej „Słoneczna”. Prosimy abyście zarezerwowali czas od 13 do 15 października 2017r. Planujemy uroczyste piątkowe spotkanie w godzinach popołudniowych oraz otwieramy dla Was podwoje Panderossy w Szczecinku, miejsca, w którym wszyscy byliście przynajmniej raz. Bardzo Was prosimy o sygnalizowanie możliwości uczestnictwa w obchodach na adres mailowy szkoły, pozwoli nam to dobrze się przygotować do obchodów.
Szczegóły niebawem.

W dniu 22.06. (czwartek) uroczyście zamknęliśmy Rok Szkolny 2016/2017. Tradycyjny apel na zakończenie przygotowywali uczniowie klasy I pod opieką wychowawcy, P. Beaty Wawrynowicz. Spisali się wyśmienicie, odważnie występując przed całym szkolnym zgromadzeniem. Jednak najbardziej ekscytującym momentem jak zawsze okazało się rozdanie świadectw i nagród za całoroczne osiągnięcia. Teraz przed naszymi uczniami czas kolonii, obozów i rodzinnych wyjazdów. Pragniemy aby był to okres
beztroskiej, ale bezpiecznej zabawy. Życzymy wszystkim naszym uczniom, ich bliskim oraz całemu Gronu Pedagogicznemu mnóstwa relaksu i fantastycznie spędzonych chwil oraz powrotu do szkoły 04.09.2017r. z nową energią do nauki.

„NA ŚCIEŻKACH NATURY” to temat ostatniej, 5 edycji naszego konkursu.

Jury rozdzieliło punkty między uczestników Konkursu.


Kategoria „Uczniowie z klas z 1-3”:

1 miejsce - 10 pkt. – Alicja Senus kl. 3

2 miejsce – 8 pkt. - Miłosz Maciąg kl. 3

3 miejsce – 5 pkt. – Alicja Senus kl. 3


Kategoria „ Uczniowie z klas 4-6”:

1 miejsce - 10 pkt. – Michał Olszewski kl. 5

2 miejsce – 8 pkt. - Livia Filat kl. 5

3 miejsce - Michał Olszewski kl. 5


Kategoria „Dorośli”:

1 miejsce - 10 pkt. – Pani Iga Okulińska

2 miejsce – 8 pkt. – Pani Domicela Kownacka

3 miejsce – 5 pkt. – Pani Iga Okulińska

Zwycięzcom gratulujemy!

Ostateczna punktacja po 5 edycji:

W kategorii „Uczniowie z klas z 1-3”:
Miłosz Maciąg kl. 3 – 70 pkt.
Oskar Kownacki kl. 3 – 30 pkt.
Alicja Senus -15 pkt.
 

W kategorii „Uczniowie z klas 4-6”:
Michał Olszewski kl. 5 - 82 pkt.
Livia Filat kl. 5 -18 pkt.

W kategorii „Dorośli”:
Pani Iga Okulińska – 61 pkt.
Pan Kamil Maciąg – 38 pkt.
Pani Domicela Kownacka – 23 pkt.
Pani Klaudia Skotnica-Filat – 8 pkt.

Miło nam ogłosić, że Mistrzami Fotograficznymi Szkoły w roku szkolnym 2016/2017 zostali:
- Miłosz Maciąg z kl. 3 (w kategorii „Uczniowie klas 1-3”);
- Michał Olszewski z kl. 5 (w kategorii „Uczniowie klas 4-6”);
- Pani Iga Okulińska (w kategorii „Dorośli”).

 
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych fotograficznych sukcesów.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu za udział w konkursie i chęć pokazania nam swoich zdjęć.
Dziękujemy również jury konkursu za trud włożony w ocenianie nadesłanych prac i wzięcie na siebie odpowiedzialności za nie zawsze łatwe werdykty.

Dnia 21.06.2017 r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs “Mam talent”.

Uczniowie z klas I - VI zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne bądź inne przed całą społecznością szkolną.
Występy oceniała szanowna Komisja, w składzie której zasiadły: dyrektor Marzena Kiedel, rodzic Joanna Gonerko i uczennica Andzia Wolny. Nad całością czuwały nauczycielki: Alicja Bałka i Beata Wawrynowicz.

W konkursie zwyciężyli:

1. miejsce Krzysztof i Aleksander Szynkiewicz
2. miejsce Oliwia Tychawska
3. miejsce Nastazja Narzekalak

Wyróżnienie rodzeństwo Antonina i Maks Marszałek

Gratulujemy zwycięzcom!!!

29 marca 2017 w Zespole Szkół nr 13 w Szczecin - Wielgowo odbył się „Konkurs matematyczny uczniów klas I”.
Przystąpiło do niego 10 zespołów z różnych szkół.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę to:
Zuzanna Maniecka, Amelka Komajda, Dominik Sroka i Ignacy Rybarski.
Wspólnie zajęli 8 miejsce.

Wszyscy uczniowie otrzymali wyróżnienia i upominki a tytuł „Mistrza Gier Matematycznych” otrzymał Ignacy Rybarski.

Gorąco gratulujemy!

III bieg charytatywny, który odbył się 10.06.2017 r., na rzecz dzieci potrzebujących Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” za nami. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrego serca – Nauczycieli, Uczniów i ich Rodziców Zespołu Szkół Prywatnych „Słoneczne”, Fundacji Akademia Edukacyjna, Fundacji Prawobrzeże oraz mieszkańców Prawobrzeża, cel został osiągnięty. W tym roku spotkaliśmy wielu przyjaciół tej idei z lat poprzednich i powiększyliśmy grono o nowych. Zebrano, w drodze loterii fantowej biletów startowych, kwotę większą niż rok temu -1100 zł, która na pewno pomoże w powrocie do zdrowia chorym dzieciom. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Zapraszamy do oglądania pięknych zdjęć i do zobaczenia za rok.

Międzynarodowy Dzień Dziecka A. D. 2017 w Szkole Podstawowej "Słoneczna" odbył się w towarzystwie "Drużyny Grodu Trzygłowa" (stowarzyszenia zajmującego się zgłębianiem i popularyzowaniem kultury Słowian wczesnego średniowiecza, realizującego to poprzez tzw. "odtwórstwo historyczne" czyli działanie zmierzające do odtworzenia wybranych dziedzin dawnej kultury zarówno w wymiarze materialnym jak duchowym i społecznym) pod wodzą Igora Górewicza oraz Joanny Lacher, wokalistki zespołu Percival (który swoją muzyką, na którą składają się utwory ludowe, a także kompozycje zespołu, przekazuje klimat i atmosferę wczesnego średniowiecza, przenosi słuchacza w świat naszych przodków, znanego szerszej publiczności m. in. ze ścieżki dźwiękowej do gry Wiedźmin III). Ogromną radość uczniom naszej szkoły sprawiła możliwość wcielenia się w postacie z tak odległych nam czasów poprzez stroje i własnoręcznie wykonywane atrybuty. Dzięki naszym gościom mieli okazję brać udział w warsztatach ze śpiewu archaicznego, wypiekać własnoręcznie podpłomyki na ognisku, tradycyjną metodą tkać owijki oraz obejrzeć średniowieczną broń, tradycyjne ubrania i instrumenty. Dziewczynki wyplatały przepiękne kwietne wianki a chłopcy strzelali z łuków i rzucali oszczepami do zwierzyny. Największą atrakcją okazało się jednak przedstawienie wojów i odtworzenie przez nich pokazowej bitwy! Chłopcy z wypiekami na twarzach podziwiali zwinność i zdecydowanie średniowiecznych wojowników. Z tak pięknymi wpomnieniami pozostaje nam czekać na kolejny Dzień Dziecka już za rok.

W dniu 08.06. tradycyjnie podsumowaliśmy rok pływacki Rekinadą 2017. Emocji i radości z harców wodnych było co nie miara! Uczniowie klas I-III pływali na dystansie 25 metrów, a starsi 75 metrów stylem klasycznym, grzbietem i kraulem. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i tym zawodnikom, którzy biorąc udział w tegorocznych zawodach poprawili swoje czasy, pokonali wcześniej napotkane trudności i popłynęli z ogromną odwagą. Tak świetne wyniki uczniowie mogli uzyskać dzięki licznie przybyłej publiczności, która gromkimi brawami zagrzewała zawodników do walki!

A oto lista naszych medalistów:

Kl. I
Maksym Czekan- złoto
Zuzanna Maniecka- srebro
Amelia Komajda- brąz

Kl. II
Mikołaj Gonerko- złoto
Antonina Marszałek- srebro
Bartosz Siedlecki- brąz

Kl. III A
Adam Kawecki- złoto
Michał Trzeciak- srebro
Natalia Warniełło- brąz

Kl. III B
Mateusz Gonerko- złoto
Igor Dorna- srebro
Adrian Wojtkun- brąz

Kl. V
Julia Gałek- złoto
Tomasz Siedlecki- srebro
Livia Filat- brąz

Kl. VI
Jakub Konieczny- złoto
Katarzyna Nowak- srebro
Angelika Wolny- brąz

Warsztaty pt. „Dzieciaki sadzeniaki”.
29.05.2017 r. dzieci z klas 1-2 wzięły udział w warsztatach „Dzieciaki sadzeniaki”.
Warsztaty przeprowadzili pracownicy sklepu Leroy Merlin - dział Ogród.
Dzieci wysłuchały pogadanki o pielęgnacji roślin i uczyły się przesadzania roślin doniczkowych.
Za udział w warsztatach dzieci otrzymały samodzielnie przesadzone rośliny oraz dyplomy.

„Śladami wiosny – las, łąka, pola, zbiorniki wodne”.
W dniach 22.05.2017r. - 26.05.2017r. uczniowie klasy 1 wraz z wychowawczynią p. Beatą Wawrynowicz wyjechali na wycieczkę do Szczecinka.
Zakwaterowanie było na ranczo Paderossa w Gwdzie Wielkiej. Między innymi dzieci zwiedzały okolicę. Rano miały okazje wyprowadzać na łąkę mieszkające na ranczo zwierzęta tj. kucyk, owieczki czy kozy.
Uczniowie byli bliżej natury, zbierały i obserwowały przez lupę zioła na łące i założyły zielnik. Była bardzo ciekawa lekcja w Muzeum Regionalnym i zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej.
Bardzo ciekawe zajęcia w plenerze prowadził pan leśniczy.
Poza tym atrakcji było bardzo dużo.

W dniach 10-12 maja br. klasy V i VI wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Głównym celem było zapoznanie się z najciekawszymi zabytkami architektonicznymi i przyrodniczymi miasta, poznanie jego historii , aby zrealizować po powrocie projekty edukacyjne - przyrodnicze, i historyczne w postaci folderów opisujących atrakcje historyczne i przyrodnicze miasta.
Poznawanie miasta ponad stu mostów zaczęliśmy od Ostrowa Tumskiego – najstarszej części Wrocławia z kościołem Świętego Krzyża i katedrą św. Jana Chrzciciela. Byliśmy także na tzw. Starych Jatkach , urokliwym miejscu zawdzięczającym nazwę rzeźniom, które mieściły się tu począwszy od XII wieku. Znajduje się tu bodaj jedyny w Polsce pomnik poświęcony zwierzętom rzeźnym. Na Rynku Głównym wytyczonym w 1242 roku mogliśmy podziwiać m.in. znajdujące się wokół rynku zabytkowe kamieniczki, Stary Ratusz z zegarem astronomicznym z jedną wskazówką i Słońcem w centrum tarczy, i wiele innych zabytków znajdujących się na Rynku. Ogromne wrażenie zrobiła na wszystkich Panorama Racławicka, słynne dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka, upamiętniające zwycięską bitwę pod Racławicami w 1794 roku. Zaciekawiło nas także Hydropolis – nowoczesne , multimedialne i interaktywne centrum wiedzy o wodzie , mieszczące się w zabytkowym zbiorniku wody pitnej . To właśnie tam można odbyć wirtualną podróż na dno Rowu Mariańskiego repliką batyskafu Triest, którym w 1960r. Jacques Piccard i Donald Walsh zanurzyli się na rekordową głębokość 10 917 metrów. Wystawa podzielona jest na osiem stref tematycznych, w których można znaleźć ponad 70 instalacji i eksponatów. Tu każdy znajdzie coś fascynującego o wodzie.
Duże wrażenie zrobiło na nas Afrykarium - unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Przez 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu mogliśmy podziwiać m.in. żółwia zielonego, rekiny , płaszczki i wiele interesujących gatunków ryb żyjących w wodach morskich i oceanicznych oblewających Afrykę.
Zwiedziliśmy także Ogród Botaniczny, w którym odbyliśmy „ wycieczkę” przez epoki geologiczne Ziemi - w Panoramie Natury, gdzie zobaczyliśmy liczne artefakty geologicznej i przyrodniczej przeszłości Ziemi. Zobaczyliśmy także wiele interesujących i oryginalnych roślin różnych siedlisk ekologicznych.
Zwiedzanie Wrocławia nie może się obyć bez odwiedzenia Ogrodu Japońskiego, w którym zachwyciły nas oryginalne budowle: bramy , mosty i pawilony wykonane zgodnie z tradycją japońskiej sztuki ogrodowej, a także wspaniała roślinność – kwitnące niemalże we wszystkich kolorach tęczy azalie i różaneczniki.
Kolejkowo- to ostatnie nasze miejsce , które zwiedziliśmy we Wrocławiu. To tętniąca życiem, przedstawiająca Wrocław i Dolny Śląsk – makieta kolejowa zaprezentowana we wnętrzu Dworca Świebodzkiego. Mogliśmy na niej zobaczyć w miniaturze – w skali 1: 22 repliki pociągów, dworców kolejowych i całej infrastruktury kolejowej , a także scenki z życia toczącego się w pobliżu „żelaznej kolei”. Po jej obejrzeniu niejeden z nas zapragnął mieć w domu kolejkę elektryczną. Szkoda tylko, że nasz pobyt trwał zaledwie trzy dni, bo nie sposób zobaczyć w tak krótkim czasie, wszystko co oferuje to piękne miasto.

W dniu 6 czerwca 2017 roku w naszej Szkole odbył się egzamin na kolejne stopnie aikido.
Egzamin poprowadził Sensei Przemysław Jadczak (1 dan)- pod czujnym okiem
Sensei Arkadiusz Jadczak (5 dan) Aikido Kobayashi Ryu.
Wszyscy uczestnicy egzamin zaliczyli, za co serdecznie im gratulujemy !!!
Do zobaczenia na macie
Domo arigato!