Informacje o naborze, kliknij

Stało się! Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego za nami! Uczniowie klas IIIA i IIIB przygotowali pod kierownictwem swoich wychowawców przedstawienie witające kolegów, Rodziców oraz Grono Pedagogiczne. Była również niespodzianka- mnóstwo unoszących się w powietrzu balonów. Oficjalnie Rok Szkolny 2016/2017 uznajemy za rozpoczęty! WITAJ SZKOŁO NA WESOŁO! :)

Dyrekcja,

Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej „Słoneczna”

serdecznie zapraszają

uczniów wraz z rodzicami

na uroczystość

Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2016/2017,

która odbędzie się 01 września 2016 r.

o godz. 12:00 w siedzibie szkoły przy ul. Rydla 5

w Szczecinie.

Zakończenie roku szkolnego 2015/16 upłynęło w bardzo gorącej atmosferze. Pogoda była iście wakacyjna. 23 czerwca, w pełnym słońcu, tradycyjnie na szkolnym patio uczniowie, rodzice, goście i nauczyciele pożegnali uroczyście mijający rok szkolny.
W części artystycznej wystąpili pierwszoklasiści, którzy zaprezentowali wiersze i piosenki o wakacjach oraz popisali się grą na bum bum rurkach. Następnie cała uczniowska społeczność odtańczyła radosny taniec. Całość uwieńczył pokaz grupy akrobatycznej.
Podczas uroczystości uczniowie wyróżnieni za wyniki w nauce i zachowanie otrzymali dyplomy i książkowe upominki z rąk Pań Dyrektor i wychowawców. Nagrodzono również uczniów, którzy odnieśli sukcesy w konkursach szkolnych i międzyszkolnych.
Ten dzień, to również ważny moment dla szóstoklasistów i uczniów trzeciej klasy Gimnazjum “Słoneczne”. Od tego momentu są już absolwentami naszej szkoły. Życzymy im sukcesów w dalszej edukacji.
Wszystkim pozostałym - udanych wakacji!!! Do zobaczenia 1 września!

29.06 (środa) - 13.30 - 15.30
06.07 (środa) - 14.00 - 16.00
20.07 (środa) - 14.00 - 16.00
03.08 (środa) - 14.00 - 16.00
10.08 (środa) - 14.00 - 16.00
18.08 (czwartek) - 17.00 - 18.00
24.08 (środa) - 14.00 - 16.00

od 29.08
—————
godz. 9.00 - 15.00

SPOTKANIE Z KRAWCOWĄ
18.08 (czwartek) - 17.30

Propozycje lektur na rok szkolny 2016/2017

Klasa V

1. F. Molnar, „Chłopcy z Placu Broni”
2. L. M. Montgomery, „Ania z Zielonego Wzgórza”
3. H. Sienkiewicz, „W pustyni i w puszczy”
4. A. Lindgren, „Bracia Lwie Serce”
5. K. Makuszyński, „Szatan z siódmej klasy”
6. J. Verne, „W 80 dni dookoła świata”
7. M. Szczygielski „Arka czasu”
8. Lektura zaproponowana przez uczniów

Klasa VI

1. I. Jurgielewiczowa, „Ten obcy”
2. J. R.R. Tolkien, „Hobbit, czyli tam i z powrotem”
3. Marcin Szczygielski „Czarny młyn”
4. K. Dickens, „Opowieść wigilijna”
5. S. Lem, „Bajki robotów”
6. M. Musierowicz, „Opium w rosole”
7. Paweł Beręsewicz, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”
8. Lektura zaproponowana przez uczniów

Klasa I gimnazjum

1. A. de Saint Exupery, „Mały Książę”
2. M. Musierowicz, „Opium w rosole”
3. J. Słowacki, „Balladyna”
4. Ursula K. Le Guin, „Czarnoksiężnik z Archipelagu”
5. A. Mickiewicz, „Dziady cz. II”
6. H. Sienkiewicz, „Quo vadis”
7. Lektura zaproponowana przez uczniów

KSIĄŻKA DOBRA NA WAKACJE

Wymieniamy się książkami

W Dniu Wolnej Książki obchodzonym w Polsce 16 czerwca, zadbaliśmy o to, aby każdy mógł zacząć wakacje z dobrą książką.
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali kiermasz książki pod hasłem „Książka dobra na wakacje”. Każdy mógł przynieść książki, które zalegają na jego półce i wymienić je na inne.
Zasada była dość prosta – jeśli wpadła komuś w oko książka, którą chciałby zabrać do domu, mógł zaproponować w zamian swoją własną. Książki nie musiały być nowe, ważne, by były w miarę dobrym stanie.
Akcja skierowana była do dzieci, młodzieży i dorosłych, więc książki miały różnorodną tematykę. Nawet się nie spodziewaliśmy tak dużego odzewu ze strony uczniównaszej szkoły, rodziców i nauczycieli oraz mieszkańców osiedla. Przez kilkagodzin, w czasie których nasi uczniowie zachęcali przechodniów do wymiany książek, zamieniliśmy ich około 200. Później przestaliśmy już liczyć, ponieważ akcja okazała się tak ciekawa, że pomimo deszczu w kolejnych dniach zainteresowani przychodzili do szkoły i nadal wymieniali książki.
Cieszy nas to, że nie tylko dorośli czytają.
Uczniowie naszej szkoły i SP 37 bardzo chętnie przynosili swoje książki i wymieniali je na inne.
Ilość pytań o kontynuację wymiany oraz wciąż wędrujące książki sprawiły, że nadal będziemy zachęcali wszystkich do wymiany książek. W planach jest już stworzenie regału w holu szkoły, aby każdy uczeń, rodzic, czy mieszkaniec osiedla mógł skorzystać z wymiany i nadal czytać.
Już po wakacjach zapraszamy serdecznie do naszej rozczytanej szkoły.

Nauczycielka języka polskiego Agnieszka Lorczak

Wakacje tuż, tuż!
Aby były one bezpieczne spotkaliśmy się w poniedziałek 20 czerwca z panem policjantem.
Celem przedwakacyjnej wizyty policjanta z Komisariatu Policji z Dąbia było przedstawienie uczniom kl 0-2 szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.
Stróż prawa przypomniał uczniom między innymi numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa nad wodą, poruszania się po drogach.
Ponadto dzieci przypomniały sobie jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami.
Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały dzieci ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.
Przekazana przez policjanta wiedza z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić zdobyte wcześniej wiadomości uczniów.

ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH WAKACJI!!

Beata Wawrynowicz

Kategoria “Najmłodsi”

1 miejsce 10 pkt. - Miłosz Maciąg kl. 2

2 miejsce 8 pkt. - Oskar Kownacki kl. 2

3 miejsce 5 pkt. - Alicja Senus kl. 2

Kategoria “Starsi”

1 miejsce 10 pkt. - Pani Anna Narzekalak

2 miejsce 8 pkt. - Pan Kamil Maciąg

3 miejsce 5 pkt. - Tomek Kordowski kl.4

Zwycięzcom gratulujemy :-)

Była to już ostatnia edycja, zamykająca nasz Szkolny Konkurs Fotograficzny “Fotografować Każdy Może”.
Łączna punktacja po 9 edycjach naszego konkursu poniżej.

Kategoria Najmłodsi:

Nastazja Narzekalak kl. 2 - 68 pkt.,
Alicja Senus kl. 2 - 39 pkt.,
Miłosz Maciąg kl. 2 - 35 pkt.,
Oskar Kownacki kl. 2 - 33 pkt.,
Mateusz Gonerko kl. 2 - 24 pkt.,
Julia Zielińska kl. 2 -8 pkt.

Kategoria Starsi:

Iga Okulińska - 43 pkt.,
Krzysztof Kordowski - 34 pkt.,
Domicela Kownacka - 25 pkt.,
Tomasz Kordowski kl. 4 - 23 pkt.,
Joanna Gonerko -16 pkt.,
Dominika Koralewska kl. 4 - 15 pkt.,
Michał Olszewski kl. 4 - 15 pkt.,
Anita Mazur Kordowska - 13 pkt.,
Kamil Maciąg - 13 pkt.,
Lena Szymańska kl.4 -10 pkt.,
Anna Narzekalak - 10 pkt.

Miło nam ogłosić, że Szkolnym Mistrzem Fotografii w kategorii “Najmłodsi” została uczennica klasy 2b Nastazja Narzekalak. Mistrzem Fotografii w kategorii “Starsi” została Pani Iga Okulińska.

Gratulujemy :-) :-) :-)

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie. Już wkrótce zwycięskie prace z każdej edycji zobaczyć będzie można na wystawie pokonkursowej (w korytarzu szkoły). Mamy nadzieję, że zachęciliśmy wszystkich do rozwijania fotograficznych pasji :-) Życzymy wakacji pełnych wrażeń, udanego fotografowania i zdjęć, które zachwycą i które warto będzie pokazać innym.

W środę 8 czerwca już po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie klas 0-2 spotkali się aby posłuchać wierszy w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek. Tym razem Szkolny Konkurs Recytatorski odbył się pod hasłem “O wakacjach słów kilka”. Na lato i wakacje czekamy już z niecierpliwością, odliczając czas dzielący nas od wymarzonych podróży i licznych atrakcji. Recytujący wiersze uczniowie klas 0-2 wprowadzili nas w atmosferę tego radosnego dla wszystkich czasu. Konkurs poprowadzili uczniowie klasy 2b, którzy po raz pierwszy zostali postawieni przed tak ważnym zadaniem. Występy swoich kolegów zapowiadali: Izabella Pożarycka, Julia Zielińska, Nastazja Narzekalak i Oskar Kownacki. Poziom uczestników był bardzo wyrównany. Jury w składzie: przewodnicząca Pani Dyrektor Marzena Kiedel, Pani Anna Wasilewska oraz przedstawiciel rodziców Pani Anna Narzekalak wyłoniło laureatów konkursu. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy 1 Karolinka Bienias-Gębska, która recytowała wiersz pani Wandy Badalskiej pt. “Wakacyjne rady”. Występ Karolinki doceniła również publiczność, przyznając jej swoją nagrodę. Miejsce drugie przypadło uczniowi klasy 1 Mikołajowi Gonerko. Mikołaj zaprezentował wiersz Ireny Landau pt. “Przez cały rok”. Trzecia lokata przypadła Mateuszowi Gonerko, który wystapił z wierszem Katarzyny Czarneckiej pt. “Letni dzień”. Wyróżnieni w konkursie zostali: uczennica klasy 2a Natalia Warniełło oraz uczeń klasy 2b Adrian Wojtkun. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za duże zaangażowanie i przygotowanie się do konkursu. Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach :-)

Dzień Dziecka A.D. 2016 odbył się pod piracką banderą! Niemało radości, zarówno uczniom młodszym jak i starszym, sprawiły przebieranki oraz nadawanie sobie morskich imion! Tańcząc i śpiewając wkroczyliśmy na pokład „Dziewanny”, gdzie zbieraliśmy siły na poszukiwania zaginionego skarbu. Po godzinnym rejsie, uzbrojeni w szyfrowane wskazówki, wyruszyliśmy w drogę. Cóż to była za radość, gdy ze zdobyczami powróciliśmy na Marinę! Po krótkim odpoczynku WOPR-owcy wykonali pokaz ratownictwa oraz uczyli podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po wspólnych zmaganiach nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i obiad w „Starej Rzeźni”. Po posileniu się, ze skarbem przy boku i banderą dumnie wzniesioną ku górze, spokojnie mogliśmy wrócić do szkolnej rzeczywistości. Już się zastanawiamy, co nas będzie czekać w przyszłym roku?

(galeria zdjęć wkrótce!)

Kategoria Najmłodsi:
1 miejsce 10 pkt. – Nastazja Narzekalak kl. 2

2 miejsce 8 pkt. – Alicja Senus kl. 2

3 miejsce 5 pkt. - Oskar Kownacki kl. 2

Kategoria Starsi:

1 miejsce 10 pkt. - Pani Iga Okulińska

2 miejsce 8 pkt. - Pani Joanna Gonerko

3 miejsce 5 pkt.- Pan Kamil Maciąg

Zwycięzcom gratulujemy :-)

Punktacja po 8 edycjach konkursu:

Kategoria Najmłodsi:
Nastazja Narzekalak kl. 2 -68 pkt.,
Alicja Senus kl. 2 - 34 pkt.,
Oskar Kownacki kl. 2 - 25 pkt.,
Miłosz Maciąg kl. 2 - 25 pkt.,
Mateusz Gonerko kl. 2 - 24 pkt.,
Julia Zielińska kl. 2 -8 pkt.

Kategoria Starsi:
Iga Okulińska - 43 pkt.,
Krzysztof Kordowski - 34 pkt.,
Domicela Kownacka - 25 pkt.,
Tomasz Kordowski kl. 4 - 18 pkt.,
Joanna Gonerko -16 pkt;
Dominika Koralewska kl. 4 - 15 pkt.
Michał Olszewski kl. 4 - 15 pkt.,
Anita Mazur Kordowska - 13 pkt.,
Lena Szymańska kl.4 -10 pkt.,
Kamil Maciąg - 5 pkt.

Przed nami edycja zamykająca konkurs. Ostatnim tematem będą “Słoneczne inspiracje”.
Na zdjęcia czekamy do 16 czerwca!
Wyniki 9 edycji mogą jeszcze zmienić losy konkursu!!! Warto zatem chwycić za aparat i wykonać zwycięską fotkę ;)

wyniki 2016