Informacje o naborze, kliknij

Jeśli jesteś uczniem klasy 1-6 i chcesz rozwijać swoje pasje , poszerzać zainteresowania - przyjdź 11.o9.2014r. w godz. 15.00-15.30 na Kiermasz Kół Zainteresowań. Na pewno z bogatej oferty zajęć dodatkowych wybierzesz te, które sprawią, że ciekawie spędzisz wolny czas. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

JĘZYK POLSKI

LISTA LEKTUR NA ROK SZKOLNY 2014/2015

SZKOŁA PODSTAWOWA

KLASA IV

J. Brzechwa – „Akademia pana Kleksa”
C. Collodi – „Pinokio”
C.S. Lewis – „Opowieści z Narnii – Lew, Czarownica i stara szafa”
R. Gościnny, J.J. Sempe – „Mikołajek”
D. Stenka – „Masło przygodowe”
R. Dahl – „Charlie i fabryka czekolady”

L .J. Kern – „ Ferdynand Wspaniały”
H. Ożogowska – „Tajemnica zielonej pieczęci”
J. Chmielewska – „Nawiedzony dom”
T. Jansson – „Opowiadania z Doliny Muminków”

KLASA V

F. Molnar – „Chłopcy z Placu Broni”
B. Prus – „Katarynka”
H. Sienkiewicz – „W pustyni i w puszczy”
Z. Nienacki – „Pan Samochodzik i Templariusze”
F. Burnett – „Tajemniczy ogród”
M. Twain – „Przygody Tomka Sawyera”

C.S. Lewis – „Opowieści z Narnii – Siostrzeniec czarodzieja”
J. Parandowski – „Przygody Odyseusza”
S. Szmaglewska – „Czarne Stopy”
J. Chmielewska – „2/3 sukcesu”

KLASA VI

L. Maud Montgomery – „Ania z Zielonego Wzgórza”
I. Jurgielewiczowa – „Ten obcy”
K. Dickens – „Opowieść wigilijna”
J. R. R. Tolkien – „Hobbit, czyli tam i z powrotem”
M. Musierowicz – „Opium w rosole”
S. Lem – „Bajki robotów”
M. Szczygielski – „Arka czasu”

M. Musierowicz – „Szósta klepka”, „Imieniny”
W. Gomulicki – „Wspomnienia niebieskiego mundurka”
E. Niziurski – „Sposób na Alcybiadesa”

GIMNAZJUM

KLASA II

W. Szekspir – “Romeo i Julia”
A. Mickiewicz – „Pan Tadeusz” (fragmenty);
A. Fredro – „Zemsta”
Molier – „Skąpiec”
D. Terakowska – „Władca Lewawu”
S. Żeromski – „Syzyfowe prace”
H. Sienkiewicz – „Latarnik”

„Pieśń o Rolandzie”
J. Chmielewska – „Zwyczajne życie”
+ lektura zaproponowana przez uczniów

KLASA III

Sofokles – „Antygona”
S. Żeromski – „Syzyfowe prace”
B. Prus – „Kamizelka”
E. Hemingway – „Stary człowiek i morze”
Z. Nałkowska – „Medaliony”
S. Mrożek – „Słoń”
H. Sienkiewicz – „Krzyżacy”

Jerome D. Salinger – „Buszujący w zbożu”
T. Tryzna – „Panna Nikt”
J. I. Kraszewski – „Stara baśń”
+ lektura zaproponowana przez uczniów

Cały rok ciężkiej pracy na pływalni został uwieńczony zawodami pływackimi. Wszyscy uczniowie brali w nich udział. Każda klasa pływała najlepiej przez siebie opanowanym stylem, a niektóre nawet trzema i czterema !!

Klasyfikacja:
klasa “0″ I Michał, II Tomek, III Mateusz
klasa 2 I Bartek, II Julia, III Livia
klasa 3 I Kuba T., II Maja, III Julita
klasa 4 I Maja, II Kuba, III Gabriel
klasa 5 I Dominika, II Krzesimir, III Mikołaj
klasa 6 I Dawid Ko., II Karolina, III Natalia,
klasa 1 gimnazjum I Dawid, II Mateusz C., III Artur,
klasa 2 gimnazjum I Julia, II Matylda, III Jaś

Na koniec trzy mieszane drużyny uczniów, rodziców i nauczycieli zmierzyły się ze sobą w wyścigach sztafetowych.
Przy gorącym dopingu kibiców do brzegu dzielnie płynęły PIRANIE, DELFINY I REKINY !! I choć każda z nich przypłynęła w inny czasie i co za tym idzie uplasowała się na trzech różnych miejscach, to KAŻDA WYGRAŁA !! Liczyła się przecież dobra zabawa, a tej nam nie brakowało !!

Opracowała Joanna Sierant
Zdjęcia Marzena Misiorek

Jak co roku w czerwcu spotkaliśmy się na Szkolnym Dniu Sportu. Zawody zaczęły się od pokazu gimnastycznego
uczniów z kółka akrobatycznego. Niestety pogoda nas nie rozpieszczała…byliśmy zmuszeni przeprowadzić konkurencje indywidualne w salach. Tutaj nieocenioną pomoc nieśli uczniowie gimnazjum, którzy dzielnie liczyli ilość skoków na skakance, celnych rzutów do kosza czy strzałów na bramkę. W końcu słońce nieco wyjrzało zza chmur i mogliśmy rozegrać MECZ GWIAZD - czyli nasz SZKOLNY MUNDIAL PIŁKARSKI. Do rozgrywek zgłoszonych było 6 drużyn. Z czego III miejsce zajęła drużyna Polski !!!( tylko u nas !! ), II miejsce Brazylia i I miejsce Meksyk. Zwycięzcom gratulujemy !! W konkurencjach indywidualnych w klasie 0 poszczególne osoby zajęły miejsca: I Hania, II Krzyś, III Michał, klasa 2: I Tomek K., II Tomek S., III Julia, klasa 3: I Angelika, II Kajtek, III Julita, klasa 4: I Stefan, II Kuba, III Michał, klasa 5: I Jaś, II Dominika, III Nikola, klasa 6: I Dawid Ka., II Natalia, III Ewa. Na koniec Panie Dyrektor zrobiły wszystkim uczestnikom niespodziankę i zorganizowały mecz “pseudosiatkówki” z ręcznikami i balonami napełnionymi wodą. Zabawa była przednia !! I chyba jak co roku tradycji stało się zadość i zwyciężyli uczniowie:) Wszystkim uczestnikom gratulujemy dobrej zabawy, zwycięzcom rewelacyjnych wyników i pomocnikom jeszcze raz dziękujemy za wsparcie:)

Opracowała Joanna Sierant
Zdjęcia Weronika i Julia z klasy II gimnazjum”

W związku ze zbliżającymi się wakacjami 17 czerwca 2014r. przed zebraniami z rodzicami odbyło się spotkanie rodziców z przedstawicielem Policji – Marzeną Maćkowiak – Pluta. Mając na uwadze dużą ilość wolnego czasu i to że nie wszyscy uczniowie mają ten czas zorganizowany, ponieważ część uczniów po prostu zostaje w domu, tematem spotkania było bezpieczeństwo i zagrożenia związane z Internetem. Rodzice z zaciekawieniem, a czasem i z przerażeniem słuchali o czym mówiła pani Maćkowiak. My dorośli nie zawsze mamy czas i nie zdajemy sobie sprawy z tego, co robią nasze dzieci w sieci. A uczniowie są bardzo pomysłowi i kreatywni w tej dziedzinie, często w złym tego słowa znaczeniu. Trzeba cały czas być na bieżąco z nowościami i z tym, co dzieje się w Internecie, a przede wszystkim rozmawiać ze swoim dzieckiem i poświęcać mu dużo czasu. Nie można też negatywnie podchodzić do Internetu i całkowicie go zakazywać. Niesie on ze sobą tyle samo dobrego, co złego. Trzeba tylko kontrolować, czy nasze dzieci mądrze z niego korzystają.

Na stronie Internetowej: www.szczecin.kwp.gov.pl można znaleźć pozycję w .pdf pt. „Cyberniebezpieczeństwa – poradnik dla rodziców. Serdecznie zachęcam do przeczytania informacji w niej zawartych.

Edyta Lewicka
nauczycielka matematyki i informatyki

18 czerwca 2014r. po raz drugi uczniowie gimnazjum uczestniczyli w lekcji matematyki na Akademii Morskiej. Pan Lech Kasyk przeprowadził tym razem lekcję na temat: Równania w geometrii. Przypomniał co to jest układ współrzędnych i jak się zaznacza i odczytuje w nim punkty. Następnie uczniowie zaznaczali punkty spełniające podany warunek, a na końcu każdy uczeń narysował funkcję liniową. Uczniom bardzo podobała się lekcja, bo oprócz tego, że powtórzyli wiadomości o układzie współrzędnych, to nauczyli się czegoś nowego, co będą mogli wykorzystać w przyszłym roku szkolnym zarówno na matematyce, jak i fizyce.
Edyta Lewicka
nauczycielka matematyki

W ogólnopolskim konkursie matematycznym Albus wzięło udział 20 uczniów.

Klasa 4 SP – 4 uczniów.
Klasa 5 SP – 8 osób.
Klasa 6 SP – 4 osoby.
Klasa 1 GIM – 3 osoby.
Klasa 2 GIM – 2 osoby.

Wyróżnienie otrzymali uczniowie: Maja Szczepanek klasa 4 SP, Piotr Pełka klasa 4 SP, Natalia Parciak klasa 6 SP i Ewa Konieczna klasa 6 SP.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Edyta Lewicka
nauczycielka matematyki

W piątek 6 czerwca uczniowie klasy II SP mięli okazję spotkać się z Prezydentem Miasta Szczecina panem Piotrem Krzystkiem. Celem spotkania była prezentacja nowatorskiego pomysłu na śmietniki ułatwiające segregację śmieci.
Skąd pomysł na Eko-śmietniki?
Otóż jest to efekt bardzo dobrze odrobionego zadania domowego .Po cyklu zajęć o naszej planecie i ochronie środowiska uczniowie mięli wymyśleć sposób Jak przekonać ludzi do segregacji śmieci? Tak zrodził się pomysł na automatyczne śmietniki. Przedstawił go Krzyś Szynkiewicz, a pozostali uczniowie pomogli usprawnić jego działanie. I tak „(…) taki śmietnik miałby śmieszną paszczę i głośnik oraz małą klapkę z boku. Po wrzuceniu śmieci mówiłby „Dziękuję”, a z boku otwierałaby się klapka i wypadałaby nagroda w postaci nasionka roślin. Dodatkowo mógłby być wyposażony w czytnik kodów kreskowych, który ułatwi segregację. Sczyta kod kreskowy z opakowania i sprawdzi czy śmieć trafi do odpowiedniego pojemnika (…).” Uczniowie uznali, że o tym pomyśle powinien dowiedzieć się Prezydent Miasta Szczecina i napisali do niego list oraz narysowali projekty takich śmietników. Dzięki pomocy Radnego Pana J. Wijasa o pomyśle dowiedzieli się pan Piotr Wachowicz Dyrektor Biura Prezydenta Miasta oraz pan Paweł Adamczyk Zastępca Dyrektora Wydziału ds. systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Na wstępnym spotkaniu w Urzędzie Miasta 13 maja z p. Agnieszką Sikoń ustalono datę wizyty u Prezydenta Miasta na 6czerwca 2014r. Przed ustalonym terminem wizyty u Prezydenta 4 czerwca odbyło się spotkanie z Radnym panem Wijasem, który opowiedział o sposobie przyjmowanie uchwał w UM oraz w jaki sposób mieszkańcy mogą zgłaszać własne pomysły do realizacji. W piątek uczniów czekały same atrakcje specjalnie wynajęty autokar przez UM, który zabrał ich w wyjątkowe miejsce sortowni śmieci Sita Jantra w której dzieci mogły zobaczyć żmudny proces segregacji odpadów. Następnie zwiedzanie UM, a na koniec jedyne w swoim rodzaju spotkanie z Prezydentem Miasta Szczecina panem Piotrem Krzystkiem w asyście niezliczonej ilości dziennikarzy z telewizji, gazet i radia. Błysk fleszy i ilość mikrofonów nie odebrało odwagi małym ekologom. Zaprezentowali pomysł, zadali pytania o szansę na realizację ich pomysłu : Czy ma Pan wpływ na decyzje podejmowane w UM? Kto wg Pana powinien się jeszcze dowiedzieć o naszym pomyśle? Czy nasz projekt ma szansę zostać wpisany jesienią do Budżetu Miasta? Dlaczego chciał Pan zostać Prezydentem?
Pan Prezydent obiecał, że wspólnie z panem Pawłem Adamczykiem zrobią wszystko co w ich mocy aby pomóc w realizacji pomysłu. Na koniec spotkania uczniowie zostali wyróżnieni specjalnym zaproszeniem na otwarcie Eko- portu, które odbędzie się 15 września 2014r. oraz otrzymali upominki. Pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń i nie zasypywać gruszek w popiele .

Informacje w mediach:
www.szczecin.eu

mmszczecin.pl

www.tvp.pl

PROJEKT

Pomagamy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.
Tradycyjnie w naszej szkole w okresie przedświątecznym organizowaliśmy kiermasz tym razem wielkanocny. W czasie jego trwania można było kupić wyroby dzieci: kartki, ozdoby i stroiki świąteczne. Dodatkową atrakcją był szeroki wybór kwiatów i krzewów, które zostały przekazane na sprzedaż przez panią Romę Budniak. Podobnie jak pani Roma, wielu rodziców przynosiło do sprzedaży samodzielnie wykonane ozdoby chcąc wspomóc zbiórkę pieniędzy na Fundację „Tęcza serc”. Celem głównym Fundacji jest: pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób; udzielanie wszechstronnej pomocy rodzicom i dzieciom rodzinnej opieki zastępczej oraz propagowanie rodzinnej opieki zastępczej oraz działanie na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami.

Padła rekordowa kwota zakupu ozdoby wielkanocnej 1400zł!
Łącznie udało się zebrać 3000zł!

Cała ta suma została przekazana 14 maja 2014r. przedstawicielom Fundacji, którzy przybyli na spotkanie z naszymi uczniami w asyście dzieci do których ta pomoc trafi. Przygotowali oni i przeprowadzili wiele zabaw integracyjnych angażując wszystkie dzieci od zerówki do gimnazjum.

W dniach 28 – 30 maja 2014r. uczniowie gimnazjum wyruszyli do stolicy Polski. Po sześciogodzinnej podróży posililiśmy się i pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Było to jedno z dwóch muzeów na naszej drodze. Odwiedziliśmy również Muzeum Więzienia Pawiak. Widok cel, w których przebywali więźniowie zrobił duże wrażenia. Tak samo jak tunele w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniów zainteresowało również zbieranie kartek z kalendarza, na których opisane były wydarzenia tamtych dni.
Kolejnym punktem naszej trasy był Stadion Narodowy, gdzie przeszliśmy Trasą Piłkarza. Zobaczyliśmy szatnie i koszulki piłkarskie. Weszliśmy również na „betonową murawę”.
Uczniom najbardziej podobało się w Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędziliśmy kilka godzin bawiąc się, wykonując doświadczenia, uczestnicząc w lekcjach i pokazach. Każdy otrzymał kartę, na której, po zalogowaniu, zapisane zostały wszystkie wyniki doświadczeń i przesłane na adres pocztowy. W Planetarium obejrzeliśmy ciekawy film „Niebo Kopernika”.
W Łazienkach Królewskich zwiedziliśmy Biały Domek i Pałac Myślewicki, gdzie Julia zagrała utwór na fortepianie.
Wieczorem podczas spaceru po Starym Mieście mieliśmy możliwość zobaczyć Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Warszawską Syrenkę oraz restaurację Magdy Gessler „Polkę”.
Ostatniego dnia wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, gdzie oglądaliśmy panoramę Warszawy. A na deser zostawiliśmy sobie Sejm. Po otrzymaniu przepustek, przejściu przez bramki mogliśmy zobaczyć jak wyglądają obrady. Co prawda frekwencja nie była imponująca, ale udało nam się zobaczyć dwóch znanych posłów.
Pomimo że pogoda spłatała nam figla, Warszawa przywitała nas deszczem, a pożegnała chłodem, to wyjazd będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy.
Opracowała: Edyta Lewicka i Agnieszka Lorczak

Dzień Dziecka – mini SPŁYW KAJAKOWY
2 czerwca z okazji Dni Dziecka uczniowie gimnazjum wybrali się do Przystani Żeglarskiej spróbować swoich sił w spływie kajakowym. Zanim weszli do wody musieli przejść szkolenie na sucho. „Wymachiwali” wiosłami i ćwiczyli ruchy wioślarskie. Następnie zostali dobrani w pary i dostali kapoki dla bezpieczeństwa. Każda para musiała sama zanieść kajak nad wodę i go tam umieścić. Gdy już wszyscy byli gotowi do drogi, instruktor pokazał kolejne ćwiczenia, jak zachować się w niespodziewanej sytuacji. Po drodze zrobiliśmy przerwę na ognisko i odpoczynek. Gdy się posililiśmy popłynęliśmy dalej. Po drodze odbyły się wyścigi kajakowe, które bardzo spodobały się gimnazjalistom. Pierwsze miejsce zajęła Oliwia z Julią. Na zakończenie każdy umył swój kajak. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni.
Opracowała: Edyta Lewicka

W dniach 21-23 maja 2014r. klasy IV-VI wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Głównym celem było zapoznanie się z najpiękniejszymi i najciekawszymi zabytkami architektonicznymi ,kulturalnymi , i przyrodniczymi miasta, poznanie jego historii , zdobycie wiadomości na temat zasad architektonicznych tworzenia ogrodów japońskich.
Poznawanie miasta ponad stu mostów zaczęliśmy od Rynku Głównego wytyczonego w 1242 roku. Mogliśmy podziwiać m.in. znajdujące się wokół rynku zabytkowe kamieniczki, Stary Ratusz zegarem astronomicznym z jedną wskazówką i Słońcem w centrum tarczy i wiele innych zabytków znajdujących się na Rynku. Byliśmy także na tzw. Starych Jatkach , urokliwym miejscu zawdzięczającym nazwę rzeźniom, które mieściły się tu począwszy od XII wieku. Znajduje się tu bodaj jedyny w Polsce pomnik poświęcony zwierzętom rzeźnym. Mieliśmy także okazję zobaczyć , najwyżej położony we Wrocławiu „ most” - Mostek Czarownic, spinający na wysokości 45 metrów dwie wieże katedry św. Katarzyny , gotycki dwupoziomowy kościół św. Krzyża, katedrę św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim.
Ogromne wrażenie zrobiła na wszystkich Panorama Racławicka, słynne dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka, upamiętniające zwycięską bitwę pod Racławicami w 1794 roku .
Zwiedziliśmy także Ogród Botaniczny, w którym odbyliśmy „ wycieczkę” przez epoki geologiczne Ziemi - w Panoramie Natury, gdzie zobaczyliśmy liczne artefakty geologicznej i przyrodniczej przeszłości Ziemi. Zobaczyliśmy także wiele interesujących i oryginalnych roślin różnych siedlisk ekologicznych.
Zwiedzanie Wrocławia nie może się obyć bez odwiedzenia Ogrodu Japońskiego , w którym zachwyciły nas oryginalne budowle: bramy , mosty i pawilony wykonane zgodnie z tradycją japońskiej sztuki ogrodowej, a także wspaniała roślinność.
W Planetarium wrocławskim mieliśmy lekcję astronomii pt. „ Obrotowy i obiegowy ruch Ziemi”. Mieliśmy także okazję zobaczyć zachwycającą panoramę miasta z najwyższego punktu widokowego w Polsce – ze Sky Tower.
Dzięki wycieczce do Wrocławia uczniowie zdobyli nowe wiadomości i umiejętności, które będzie można wykorzystać nie tylko na lekcjach w szkole, ale także praktycznie w codziennym życiu.

Tekst Anna Różycka, zdjęcia Joanna Sierant

W dniach 21-23 maja 2014 r. uczniowie najmłodszych klas wybrali się do Torunia w poszukiwaniu śladów wielkiego polskiego astronoma-Mikołaja Kopernika. Zaczęliśmy od zwiedzania Domu Kopernika, w którym najprawdopodobniej uczony się urodził. Tam mogliśmy obejrzeć m.in. pracownię astronoma oraz modele przyrządów astronomicznych, którymi posługiwał się Mikołaj Kopernik: astrolabium, trikwetrum i kwadrant. Kolejnym dowodem na to, że Kopernik był torunianinem był kościół ś.ś.Janów, gdzie mały Mikołaj był ochrzczony. Ponadto podziwialiśmy Ratusz Staromiejski, Kamienicę pod Gwiazdą czy ruiny Zamku Krzyżackiego. Ogromną atrakcją był seans w Planetarium i zwiedzanie wystaw interaktywnych w Orbitarium i Geodium, a także w Centrum Nowoczesności “Młynie Wiedzy”. Mileiśmy również okazję zwiedzić największy ośrodek astronomii obserwacyjnej w Polsce, gdzie zobaczyliśmy największy w naszym kraju teleskop oraz dwa radioteleskopy, które swoimi rozmiarami zrobiły na nas spore wrażenie! Toruń oprócz tego, że kojarzy się z wybitnym astronomem, słynie również z produkcji pierników. W fortecznej piernikarni mogliśmy własnoręcznie wypiec ozdobne pierniki i odkryć przepis na ich pieczenie. Ponieważ mieszkaliśmy w Forcie IV (jednym z 15 toruńskich fortów) przez chwilę teleportowaliśmy się na koniec XIX wieku, kiedy to fort stanowił część linii obrony miasta. Na terenie fortu przewodnicy zorganizowali nam zwiedzanie z pochodniami, a następnie nocne podchody, podczas których musieliśmy wykazać się wiedzą, sprawnością fizyczną, ale przede wszystkim umiejętnością współpracy w grupie. Po tej wycieczce pozostanie nam wiele wrażeń i smak lodów o smaku piernikowym…

Opracowała: Marzena Misiorek i Agnieszka Sikoń

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU - KANGUR MATEMATYCZNY
W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny wzięło udział 30 uczniów.

Klasa 2 SP – 10 uczniów.
Klasa 3 SP – 1 uczeń.
Klasa 4 SP – 4 uczniów.
Klasa 5 SP – 6 uczniów.
Klasa 6 SP – 3 uczniów.
Klasa 1 GIM – 3 uczniów.
Klasa 2 GIM – 2 uczniów.

Wyróżnienie otrzymali uczniowie: KRZYSZTOF SZYNKIEWICZ klasa 2 SP
oraz MAJA SZCZEPANEK klasa 4 SP. Za wyróżnienie otrzymali dyplom oraz nagrodę
książkową „Miniatury matematyczne”.

Serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2014
Region szczeciński
Żaczek – klasa 2
1487 uczestników; laureat [100,105]; bardzo dobry [87,100]; wyróżnienie [67,87]
W kategorii: 2 laureatów; 15 bdb; 152 wyróżnień
Maluch – klasa 3 i 4
3575 uczestników
1 Maluch – klasa 3 – laureat [107,120]; bardzo dobry [91,107], wyróżnienie [66,91]
W kategorii: 14 bdb; 183 wyróżnień
2 Maluch – klasa 4 – laureat [114,120]; bardzo dobry [106,114]; wyróżnienie [82,106]
W kategorii: 2 laureatów; 17 bdb, 170 wyróżnień
Beniamin – klasa 5 i 6
3076 uczestników
1 Beniamin – klasa 5 - laureat [138,150]; bardzo dobry [120,138]; wyróżnienie [82,120]

W kategorii: 2 laureatów; 16 bdb, 150 wyróżnień
1 Beniamin – klasa 6 - laureat [145,150]; bardzo dobry [133,145]; wyróżnienie [103,133]
W kategorii: 3 laureatów; 12 bdb, 131 wyróżnień
Kadet – klasa 1g i 2g
1615 uczestników
1 Kadet – klasa 1g - laureat [137,150]; bardzo dobry [121,137]; wyróżnienie [92,121]

W kategorii: 1 laureatów; 10 bdb, 101 wyróżnień
2 Kadet – klasa 2g - laureat [144,150]; bardzo dobry [126,144]; wyróżnienie [102,126]
W kategorii: 1 laureatów; 7 bdb, 67 wyróżnień