Informacje o naborze, kliknij

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Michał Olszewski kl. III, zajął pierwsze miejsce w Konkurs Fotograficznym „Zbiorniki wodne w mojej okolicy”. Organizatorem konkursu przeprowadzonego na terenie woj. zachodniopomorskiego był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie. Konkurs zorganizowany był w ramach Kampanii Edukacyjnej “Elka Kropelka w Akademii Zrównoważonego Rozwoju” i dofinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Konkurs miał na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno otaczającej nas przyrody, potrzebę ochrony zasobów wodnych oraz lepsze poznanie walorów przyrodniczych najbliższego otoczenia. Zadaniem uczestnika było nadesłanie własnoręcznie wykonanego zdjęcia przedstawiającego zbiornik wodny (staw, jezioro, rzekę) zlokalizowanego w pobliżu miejsca jego zamieszkania. Podczas oceny pracy brana była pod uwagę atrakcyjność i pomysłowość ujęcia tematu.
Michał wykonał niezwykle urokliwe, bogate kolorystycznie zdjęcie Jeziora Szmaragdowego. Walory tej fotografii doceniło jury konkursu. Michałowi gratulujemy i życzymy kolejnych fotograficznych sukcesów.
Nagrodzone zdjęcie Michała poniżej.

17 marca 2015r. w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Konkurs Logicznego Myślenia organizowanego przez CES, w którym wzięło udział 12 uczniów z klasy trzeciej (poziom 1) i 17 uczniów z klas 4 – 6 (poziom 2).
Mistrzem Logicznego Myślenia został Michał Olszewski z klasy 3, który zajął 9 miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

24 i 25 marca w naszej szkole odbył się coroczny kiermasz wielkanocny. Uczniowie wraz
z nauczycielami i rodzicami przygotowali ciekawy asortyment. Można było kupić ozdoby świąteczne, babeczki, kartki i stroiki. Nie zabrakło wiosennych kwiatów przekazanych przez Panią Romę.

Dochód ze sprzedaży wyniósł 2000zł.

Cała kwota została przekazana przedstawicielom Oddziału Onkologii i Hematologii im Św. Mikołaja w Szczecinie dr Tomaszowi Ociepa oraz Marzenie Górskiej prezesowi Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe współpracującego z oddziałem.

Na stronie http://stowarzyszenierodzicow.plmożemy przeczytać

„Mała Szkoła z wielkim sercem”

Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele z Zespołu Szkół Prywatnych “Słoneczne” przekazali kwotę 2000zł na zakup sprzętu dla Oddziału Św. Mikołaja. Darowizna jest tak bardzo cenna, gdyż to dzieci prowadzone przez swoich wspaniałych Rodziców i Nauczycieli uczą sie od najmłodszych lat pomocy, otwartości i ofiarności. Mówiono nam: to mała kwota. Ale my wiemy, że pieniądze całkiem, całkiem, a serca włożone w ich zbiórkę to potęga dobroci dla potrzebujących.
Dziękujemy
Dzieci, Rodzice i Lekarze z Oddziału Św. Mikołaja’

Już po raz szósty uczniowie naszej szkoły kwestowali w ramach Ogólnopolskiej Akcji Pola Nadziei.
Aż trzydziestu wolontariuszy z klas od I SP do II G w piątkowe popołudnie zbierało pieniądze w Galerii Handlowej Outlet Park Szczecin. Dochód z kwesty zostanie przeznaczony na działalność szczecińskiego hospicjum.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 24 kwietnia 2015r.

Uczniowie klasy pierwszej, przygotowując się do konkursu mogą skorzystać z książki Wiesława Mechło: „Szczecin dla dzieci”, z cyklu „Wędrówki z Gryfikiem”, a uczniowie klasy trzeciej ponadto z książki Krzysztofa Grali „Szczecin dla każdego - i małego i dużego”, wydawca: Publishers.

Uczniowie klasy trzeciej powinni ponadto znać :

- herb miasta Szczecina,

- najważniejsze zabytki miasta,

- legendy o: Jeziorze Szmaragdowym, Baszcie Siedmiu Płaszczy, Gryfie,

- rzeki i jeziora w mieście,

- najważniejsze tereny zielone (parki, puszcze).

Uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej powinni :

- posiadać podstawowe wiadomości z zakresu historii Szczecina i czasów współczesnych,

- znać najważniejsze zabytki miasta i legendy związane z miastem,

- znać miejsca godne zobaczenia, nie tylko te z przeszłości, ale także współczesne,

- znać tereny zielone i przyrodę naszego miasta (parki, puszcze),

- znać akweny wodne Szczecina (jeziora, rzeki),

- wiedzieć ilu liczy mieszkańców, kto jest prezydentem Szczecina,

- umieć rozpoznać najważniejsze miejsca w mieście, znać dzielnice miasta.

Potrzebne informacje można znaleźć w następujących publikacjach:

- Janusz Leszek Jurkiewicz „ Legendy Pomorza Szczecińskiego”, wydawca : Region,

- Wiesław Mechło, „Zachodniopomorskie legendy i dzieje”, wydawca: Regionalna Agencja Rozwoju i Turystyki,

- Praca zbiorowa , „W krainie Gryfitów”. Podania, legendy i baśnie Pomorza Zachodniego, wydawca: Wydawnictwo Poznańskie,

- Andrzej Kraśnicki , „Moje miasto”, wydawca: Dziennikarska Agencja Informacyjna Wohl-Press,

- Aleksandra Stachak , „Zieleń Szczecina”, wydawca: Oficyna In Plus,

- „Szczecin. Mini przewodnik”, wydawca: Walkowska Wydawnictwo,

- portal internetowy: szczecin.eu, Sedina.pl.

Anna Różycka

Dnia 28 kwietnia 2015r. w sobotę, o godzinie 9.40 wszyscy chętni uczniowie, a także rodzice i nauczyciele wyruszyli spod szkoły by dojechać autobusem nr 73 do Płoni, gdzie czekała na nas pani przewodnik Elżbieta Wielgoszewska prowadząca w Pałacu Młodzieży wędrówki po szlakach, zwane Leśnymi Sobotami. Była to już 913 Leśna Sobota, tym razem po Puszczy Bukowej.
Trasa rajdu wiodła nas przez urokliwe miejsca dzielnicy Szczecina-Płoni, która została założona w 1274r. przez zakon Cystersów z Kołbacza. Przed II wojną światową należała ona do Wielkiego Szczecina, po II wojnie światowej do powiatu gryfińskiego, a w 1972 r. ponownie została przyłączona do Szczecina. Wędrując żółtym szlakiem im. Bolesława Krzywoustego mogliśmy podziwiać pomniki przyrody: stary dąb Franciszek, a także lipę św. Ottona, o obwodzie ok. 9 metrów, która rośnie na terenie Kościoła pod wezwaniem św. Rodziny.
Według legendy, lipa została zasadzona w 1124r. podczas misji chrystianizacyjnej biskupa Ottona z Bambergu. Po drodze mijaliśmy także starą, już nieczynną leśniczówkę Bukowo- Mazurkowo, przy której rosną wspaniałe stare okazy żywotników ( tui) Mazurkiewicza.
Przeszliśmy przez Bukowe Błoto, Zbójnickim Traktem do Lisiego Potoku, który płynie u podnóża wzgórza Piekielnik. Weszliśmy wszyscy na wzgórze, by podziwiać pomnik Carla Ludwiga Gene, nadleśniczego ze Śmierdnicy, miłośnika Puszczy Bukowej, twórcy ogrodu dendrologicznego w Glinnej. Oczywiście zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia przy pomniku.
Tu pożegnaliśmy się z panią przewodnik, która tak ciekawie opowiadała nam o mijanych miejscach i obdarowała na pamiątkę znaczkami z Leśnych Sobót. Czerwonym szlakiem powędrowaliśmy do Kijewka, a następnie czarnym szlakiem do Kijewa, gdzie zakończył się nasz rajd.
Pogoda nam dopisała i humory także, dlatego myślę, że z przyjemnością będziemy wspominać ten rajd.

Anna Różycka

„Teatr jest po prostu uczynieniem sztuki ze zdolności człowieka do zabawy”.
Anna Augustynowicz

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto obchodzone w ponad stu krajach na świecie, ustanowione na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. To dzień dużych i małych zespołów teatralnych. Wszystkich, dla których teatr jest zabawą i pasją.
Szkolne obchody Dnia Teatru odbyły się w naszej szkole 27 marca 2015 roku. Z tej okazji zaprosiliśmy specjalnego gościa- aktorkę Teatru Współczesnego p. Beatę Zygarlicką – laureatką wielu nagród, mi.in. Bursztynowego Pierścienia w 2010 roku, która rozpoczęła nasze świętowanie wierszem „Koń w teatrze” K.I. Gałczyńskiego. Następnie uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się z prezentacji multimedialnej pt. „Historia teatru antycznego”, skąd wywodzi się teatr i jak kiedyś wyglądał. Dla niektórych uczniów (zwłaszcza tych młodszych) zaskoczeniem było, że w teatrze antycznym wszystkie role grali tylko mężczyźni. Po krótkiej lekcji historii członkowie koła teatralnego „Trema” pod kierunkiem p.Marzeny Misiorek zaprezentowali spektakl pt. „Moje pięć minut”, z którym to wystąpili na Miejskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych i otrzymali wyróżnienie za aranżację przestrzeni scenicznej. Na zakończenie wspólnego świętowania odbyło się spotkanie klas starszych z zaproszonym gościem. Pytań nie było końca – wszyscy chcieli wiedzieć, jak zostać aktorem, czy można pokonać tremę, w jaki sposób ćwiczyć dykcję. P. Beata dzielnie i cierpliwie odpowiadała na pytania i udzieliła również kilka wskazówek, jak czytać poezję. Ten dzień na pewno zapisze się w pamięci niektórych z nas, gdyż towarzyszyło mu wiele emocji i zabawy.

21 marca uczniowie klas 0-3, wraz z rodzicami i nauczycielami, przywitali nową porę roku na tradycyjnym rajdzie wiosennym. Tym razem role się odwróciły i to rodzice uciekali przed swoimi pociechami, znacząc im szlak do miejsca wspólnej zbiórki. Podchody jak zawsze przysporzyły uczestnikom mnóstwa radości. Podczas drogi dzieci miały specjalne zadanie. Wyposażone w wiosenne żonkile rozdawały je przypadkowym przechodniom, wywołując na ich twarzach uśmiechy. Zapowiadane deszcze i tym razem nas oszczędziły, dzięki czemu po zakończeniu marszu przywitało nas rozpalone przez rodziców ognisko. Po wspólnym posiłku oraz radosnych pląsach przeprowadzonych przez Panią Agnieszkę Sikoń, spaliliśmy przygotowaną przez dzieci Marzannę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na rajd rodzicom i dzieciom. Po raz kolejny, w ten wspaniały sposób przywitaliśmy wiosnę.

Dnia 17.03.2015 r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9 w Szczecinie.
Przyszły ze swoja wychowawczynią panią Małgorzatą Sroką.
Przedszkolaki oprowadziła po szkole pani dyrektor Marzena Kurpiewska.
Dzieci zapoznały się z historią szkoły i odwiedziły klasy szkolne i klasę, w której uczą się uczniowie z „zerówki”.
Przedszkolaki i uczniowie z zerówki wspólnie śpiewały i bawiły się przy słodkim poczęstunku.
Były pod wrażeniem. Chyba będą uczniami naszej szkoły!?

Z przyjemnością informuję, że WERONIKA ZIELIŃSKA uczennica klasy III Gimnazjum została laureatką WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO dla Gimnazjalistów Województwa Zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2014/2015.

Uczennica uzyskała 49 punktów na 60 możliwych do zdobycia.

W etapie wojewódzkim brało udział 93 uczniów z gimnazjów województwa zachodniopomorskiego.

Uzyskany wynik uprawnia do zwolnienia z egzaminu gimnazjalnego w części przyrodniczej oraz daje prawo wyboru dowolnego liceum.

Anna Różycka

Już tradycją naszej szkoły są zimowe wyjazdy dydaktyczne. W tym roku udaliśmy się do Karpacza. Klasy młodsze (1-3) zwiedzały miejscowość, poznawały jej atrakcje oraz legendy związane z Duchem Gór, natomiast starsi uczniowie z klas 4-6 i gimnazjum oprócz powyższych zadań uczyli się jeszcze jazdy na nartach. Zaczęliśmy w pierwszym dniu pobytu od omówienia pierwszej pomocy na stoku i obowiązkowo dekalogu zachowań narciarza. W kolejnym dniu ruszyliśmy na podbój pobliskiego stoku “Michałka” - idealnej górki dla początkujących. I choć pierwsze kroki, a raczej ślizgi na nartach są niebywale trudne i ciężkie do opanowania, to już w kolejnych dniach mogliśmy się pochwalić prawdziwymi koneserami narciarstwa !!! Grupa początkujących na tyle dogoniła zaawansowanych, że sukcesywnie mogliśmy podnosić poprzeczkę, jak i stoki narciarskie. Jeździliśmy na pobliskim Białym Jarze, na Kopie i w końcu wybraliśmy się na nie lada “górkę” w Harrachovie. Tam jeździliśmy na dwóch trasach niebieskich, jednej czerwonej, a grupa zaawansowana stawiła czoła czarnej !!! Po siedmiodniowym, białym szaleństwie wyjazd zwieńczyliśmy zawodami narciarskimi, gdzie każdy z uczniów mógł sprawdzić przyrost swoich umiejętności. Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy, a zwycięzcom grup początkującej, średniozaawansowanej i zaawansowanej życzymy dalszych sukcesów :)

„ Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale”.
W piątek 20 lutego – klasa „0” wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona balonikami i serpentynami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje.
Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach, które przygotowała wychowawczyni klasy Pani Beata Wawrynowicz. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodkim poczęstunkiem i napić soczku.

Mamy przyjemność ogłosić, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami II Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Nie wyrastaj z marzeń”.
Pierwsze miejsce w konkursie zajął uczeń kl. 1b Oskar Kownacki. Drugie miejsce zajęła uczennica kl. 1b Nastazja Narzekalak. Organizatorem konkursu była Mediateka Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w Szczecinie. Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Akademii Sztuki na wręczenie nagród w dniu 23 marca 2015 roku.
Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach fotograficznych. Szczegółowe informacje znajdziecie na panelu szkoły.

Prace konkursowe uczniów naszej szkoły wysłane na konkurs „Nie wyrastaj z marzeń” poniżej.