Informacje o naborze, kliknij

Z przyjemnością informuję, że WERONIKA ZIELIŃSKA uczennica klasy III Gimnazjum została laureatką WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO dla Gimnazjalistów Województwa Zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2014/2015.

Uczennica uzyskała 49 punktów na 60 możliwych do zdobycia.

W etapie wojewódzkim brało udział 93 uczniów z gimnazjów województwa zachodniopomorskiego.

Uzyskany wynik uprawnia do zwolnienia z egzaminu gimnazjalnego w części przyrodniczej oraz daje prawo wyboru dowolnego liceum.

Anna Różycka

Już tradycją naszej szkoły są zimowe wyjazdy dydaktyczne. W tym roku udaliśmy się do Karpacza. Klasy młodsze (1-3) zwiedzały miejscowość, poznawały jej atrakcje oraz legendy związane z Duchem Gór, natomiast starsi uczniowie z klas 4-6 i gimnazjum oprócz powyższych zadań uczyli się jeszcze jazdy na nartach. Zaczęliśmy w pierwszym dniu pobytu od omówienia pierwszej pomocy na stoku i obowiązkowo dekalogu zachowań narciarza. W kolejnym dniu ruszyliśmy na podbój pobliskiego stoku “Michałka” - idealnej górki dla początkujących. I choć pierwsze kroki, a raczej ślizgi na nartach są niebywale trudne i ciężkie do opanowania, to już w kolejnych dniach mogliśmy się pochwalić prawdziwymi koneserami narciarstwa !!! Grupa początkujących na tyle dogoniła zaawansowanych, że sukcesywnie mogliśmy podnosić poprzeczkę, jak i stoki narciarskie. Jeździliśmy na pobliskim Białym Jarze, na Kopie i w końcu wybraliśmy się na nie lada “górkę” w Harrachovie. Tam jeździliśmy na dwóch trasach niebieskich, jednej czerwonej, a grupa zaawansowana stawiła czoła czarnej !!! Po siedmiodniowym, białym szaleństwie wyjazd zwieńczyliśmy zawodami narciarskimi, gdzie każdy z uczniów mógł sprawdzić przyrost swoich umiejętności. Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy, a zwycięzcom grup początkującej, średniozaawansowanej i zaawansowanej życzymy dalszych sukcesów :)

„ Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale”.
W piątek 20 lutego – klasa „0” wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona balonikami i serpentynami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje.
Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach, które przygotowała wychowawczyni klasy Pani Beata Wawrynowicz. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodkim poczęstunkiem i napić soczku.

Mamy przyjemność ogłosić, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami II Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Nie wyrastaj z marzeń”.
Pierwsze miejsce w konkursie zajął uczeń kl. 1b Oskar Kownacki. Drugie miejsce zajęła uczennica kl. 1b Nastazja Narzekalak. Organizatorem konkursu była Mediateka Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w Szczecinie. Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Akademii Sztuki na wręczenie nagród w dniu 23 marca 2015 roku.
Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach fotograficznych. Szczegółowe informacje znajdziecie na panelu szkoły.

Prace konkursowe uczniów naszej szkoły wysłane na konkurs „Nie wyrastaj z marzeń” poniżej.

Uczniowie klas młodszych w dniach 14-20.02.2015 przebywali w Karpaczu, gdzie mieli okazję poznawać wyjątkową florę i faunę Karkonoszy. Wkrótce po przyjeździe uczniowie otrzymali Bajkowe przewodniki dla dzieci po Karpaczu, ufundowane przez Urząd Miejski w Karpaczu. Przewodniki te pomagały nam każdego dnia odkrywać urokliwe zakątki Karpacza i okolic. W trakcie naszego pobytu mieliśmy okazję zobaczyć szereg magicznych miejsc. Widzieliśmy m.in. średniowieczną, drewnianą Świątynię Wang, jedną z największych atrakcji Karpacza. Byliśmy nad Łomnicą, jedną z najdzikszych rzek Karkonoszy i zobaczyliśmy wzniesioną tam zaporę. Zdobyliśmy również owianą tajemnicą Księżą Górę, odkrytą onegdaj przez Walonów poszukujących tu złota i szlachetnych kamieni. W Centrum Informacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego mieliśmy okazję odbyć jedyną w swoim rodzaju wirtualną wędrówkę po Karkonoszach. Mogliśmy podziwiać panoramy najpiękniejszych zakątków gór, poznać charakterystyczne formy terenu Karkonoszy na trójwymiarowym modelu dotykowym i obejrzeć animacje o ich powstawaniu.
W poszukiwaniu Ducha Gór dotarliśmy do Karkonowskich Tajemnic. Dzięki osiągnięciom współczesnych technologii, mieliśmy okazję doświadczyć tu wszystkimi zmysłami magii i potęgi, która drzemie w Karkonoszach. Poznaliśmy zaaranżowane w przestrzeni muzealnej historie i legendy oraz podania, które wyrosły z karkonoskiej ziemi. W trakcie naszego pobytu nie brakowało również spotkań z osobami, które w ciekawy sposób przybliżały nam wiedzę na temat regionu. Spotkaliśmy się m.in. z przedstawicielem Sudeckiego Bractwa Walońskiego, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam informacje na temat spotykanych tu złóż minerałów. Była to dla nas również okazja zobaczenia „na żywo” karkonoskich minerałów. Ze spotkania w Grupie Karkonoskiej GOPR wynieśliśmy wiedzę jak należy zachowywać się w górach i gdzie szukać pomocy w razie sytuacji kryzysowych. Spotkaliśmy się również z autorką Bajkowego przewodnika dla dzieci po Karpaczu, p. Marią Nienartowicz. Pani Maria jest również autorką wielu opowiadań o karkonoskich skrzatach.

W naszych wędrówkach po Karpaczu i okolicach towarzyszył nam oczywiście wszechobecny Duch Gór. Zauroczeni magią Ducha Gór i bogatsi o wiedzę na temat Karkonoszy i Karpacza będziemy wracać do wspomnień z pobytu w tych magicznych miejscach.

W czwartek 12 lutego dzieci z klasy „0” zostały zaproszone na przepyszne pączki do cukierni przy PIEKARNI KOZŁOWSKI na os. Słoneczne.
Zaproszenie zorganizowała Pani Dorota Sobczak – mama jednego z naszych uczniów. W poniedziałek 16 lutego dzieci ponownie odwiedziły piekarnię. Tym razem była to wycieczka , która miała na celu zapoznanie się z zawodem piekarza.
Do piekarni weszliśmy tylnim wejściem, przeznaczonym dla pracowników. Przywitał nas tam właściciel piekarni Pan Marek Kozłowski oraz zapach świeżego pieczywa. Najpierw Pan Marek wskazał nam miejsce, gdzie mogliśmy położyć nasze kurtki, ponieważ wewnątrz było bardzo gorąco. Na początku weszliśmy do pomieszczenia, w którym znajdowały się maszyny do wyrobu cista chlebowego. Właściciel dokładnie opowiedział nam, do czego służą poszczególne urządzenia. Mogliśmy też zapoznać się tam z kolejnymi etapami wypieku chleba. Na terenie piekarni znajduje się też cukiernia, w której gościliśmy w Tłusty czwartek. Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy i nadszedł czas, gdy musieliśmy wracać do szkoły. Pięknie podziękowaliśmy naszemu przewodnikowi, własnoręcznie zrobioną laurką, dzięki któremu mogliśmy zgłębić tajniki wypieku pieczywa. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka.

7 lutego 2015r. odbył się Dzień Otwarty. Z grupą Mistrzów Kodowania postanowiliśmy zapoznać odwiedzających nas gości z tajemnicą układania kolorowych klocków. Zadanie polegało na zaprojektowaniu rozkwitu kwiatka.

Powstało kilka modyfikacji projektu wyjściowego. Jak to w Scratchu bywa, uczniowie postanowili „dopracować” projekt początkowy. Jedni chcieli, aby kwiatek był podlewany, inni aby rósł i wiądł, a jeszcze inni aby miał towarzystwo.
Zabawa była fantastyczna i niektórzy nie chcieli wychodzić tak im się spodobało.

Edyta Lewicka
nauczycielka matematyki i informatyki

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy 10 lutego 2015r. Tegoroczne hasło, to „Razem tworzymy lepszy Internet”.
W tym roku uczniowie mieli dowolność w formie, jakiej przedstawią temat. Przede wszystkim skupiliśmy się na portalach społecznościowych i ich pozytywach. Jak wykorzystać portale do nauki, pracy, hobby. Nie zapomnieliśmy również o zagrożeniach, jakie mogą nas „spotkać” w tej wirtualnej rzeczywistości. Na podstawie uzyskanych wiadomości powstały prezentacje w Prezi, plakaty, ulotki, komiksy.

Edyta Lewicka
nauczycielka matematyki i informatyki

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik odbył się 26 listopada 2014r. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.
Michał Olszewski z 3 klasy SP otrzymał dyplom uznania za bardzo dobry wynik. Michał zdobył 90% punktów możliwych do uzyskania.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Edyta Lewicka
nauczycielka matematyki i informatyki

16 stycznia gościliśmy w szkole żeglarzy Panów Macieja Gonerko i Dawida Zbroję.
Panowie spotkali się z uczniami naszej szkoły. W trakcie spotkania opowiadali o swojej żeglarskiej pasji. Podczas spotkania oglądaliśmy zdjęcia i filmy z żeglarskich wypraw. Mieliśmy okazję zobaczyć również prawdziwe trofea zdobyte w prestiżowych regatach.
Uczniów, żeglarze zachęcali do aktywności fizycznej. Podkreślali, że doświadczenia nabyte podczas żeglarskich wypraw mogą przydać się w codziennym życiu, ponieważ żeglarstwo rozwija zaradnośći umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.
Największą atrakcją, szczególnie wśród uczniów najmłodszych klas cieszyły się zajęcia praktyczne. Wykorzystując ławeczki, drabinkii liny, pod okiem żeglarzy dzieci uczyły się trudnej sztuki balansowania. Spotkanie wzbudziło wiele pozytywnych emocji.
Być może wkrótce do żeglarskiego grona dołączą nowi, młodzi pasjonaci tego sportu.

Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi Gonerce, który jest również tatą naszych uczniów Mateusza i Mikołaja za zorganizowanie interesującego spotkania.

Dnia 16 stycznia 2015 r. dzieci z kl “0″ zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka aby w szczególny sposób okazać im szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem recytowały wierszyki i śpiewały piosenki oraz wręczyły upominki zrobione przez siebie.
Występ dzieci wywołał u dziadków ogromną radość i wzruszenie.
Dziadkowie wraz z wnuczkami gościli się przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Tradycyjnie w naszej szkole w grudniu zorganizowaliśmy Kiermasz bożonarodzeniowy na którym można było kupić: ozdoby świąteczne, stroiki nawet suszone grzyby. Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie asortymentu na sprzedaż. Prace zaskakiwały oryginalnością oraz starannością wykonania. Części ozdób kupujący nie zdążyli zobaczyć, bowiem zostały zarezerwowane i kupione przez twórców jeszcze w klasie.

Dzięki temu zarobiliśmy 1348zł.

Dodatkowo każda klasa piekła ciasta i sprzedawała na terenie szkoły. W tym roku większośc uczniów przygotowywało łakocie wspólnie z rodzicami w domu.

Dochód ze sprzedaży ciast wyniósł 2627zł.

Wielu rodziców wpłacało bezinteresownie pieniądze na rzecz potrzebujących dzieci.

Dzięki temu 18 grudnia w czasie szkolnych „Jasełek” na ręce Dyrektora Polskiego Związku Niewidomych w Szczecinie Pana Józefa Małoska została przekazana kwota w wysokości 4500 zł. Przekazane środki zostaną przekazane na rehabilitację społeczną, w tym na zakup sprzętu ułatwiającego życie codzienne osobom niewidomym i niedowidzącym.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!