Informacje o naborze, kliknij

29.06 (środa) - 13.30 - 15.30
06.07 (środa) - 14.00 - 16.00
20.07 (środa) - 14.00 - 16.00
03.08 (środa) - 14.00 - 16.00
10.08 (środa) - 14.00 - 16.00
18.08 (czwartek) - 17.00 - 18.00
24.08 (środa) - 14.00 - 16.00

od 29.09
—————
godz. 9.00 - 15.00

SPOTKANIE Z KRAWCOWĄ
18.08 (czwartek) - 17.30

KSIĄŻKA DOBRA NA WAKACJE

Wymieniamy się książkami

W Dniu Wolnej Książki obchodzonym w Polsce 16 czerwca, zadbaliśmy o to, aby każdy mógł zacząć wakacje z dobrą książką.
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali kiermasz książki pod hasłem „Książka dobra na wakacje”. Każdy mógł przynieść książki, które zalegają na jego półce i wymienić je na inne.
Zasada była dość prosta – jeśli wpadła komuś w oko książka, którą chciałby zabrać do domu, mógł zaproponować w zamian swoją własną. Książki nie musiały być nowe, ważne, by były w miarę dobrym stanie.
Akcja skierowana była do dzieci, młodzieży i dorosłych, więc książki miały różnorodną tematykę. Nawet się nie spodziewaliśmy tak dużego odzewu ze strony uczniównaszej szkoły, rodziców i nauczycieli oraz mieszkańców osiedla. Przez kilkagodzin, w czasie których nasi uczniowie zachęcali przechodniów do wymiany książek, zamieniliśmy ich około 200. Później przestaliśmy już liczyć, ponieważ akcja okazała się tak ciekawa, że pomimo deszczu w kolejnych dniach zainteresowani przychodzili do szkoły i nadal wymieniali książki.
Cieszy nas to, że nie tylko dorośli czytają.
Uczniowie naszej szkoły i SP 37 bardzo chętnie przynosili swoje książki i wymieniali je na inne.
Ilość pytań o kontynuację wymiany oraz wciąż wędrujące książki sprawiły, że nadal będziemy zachęcali wszystkich do wymiany książek. W planach jest już stworzenie regału w holu szkoły, aby każdy uczeń, rodzic, czy mieszkaniec osiedla mógł skorzystać z wymiany i nadal czytać.
Już po wakacjach zapraszamy serdecznie do naszej rozczytanej szkoły.

Nauczycielka języka polskiego Agnieszka Lorczak

Wakacje tuż, tuż!
Aby były one bezpieczne spotkaliśmy się w poniedziałek 20 czerwca z panem policjantem.
Celem przedwakacyjnej wizyty policjanta z Komisariatu Policji z Dąbia było przedstawienie uczniom kl 0-2 szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.
Stróż prawa przypomniał uczniom między innymi numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa nad wodą, poruszania się po drogach.
Ponadto dzieci przypomniały sobie jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami.
Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały dzieci ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.
Przekazana przez policjanta wiedza z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić zdobyte wcześniej wiadomości uczniów.

ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH WAKACJI!!

Beata Wawrynowicz

Kategoria “Najmłodsi”

1 miejsce 10 pkt. - Miłosz Maciąg kl. 2

2 miejsce 8 pkt. - Oskar Kownacki kl. 2

3 miejsce 5 pkt. - Alicja Senus kl. 2

Kategoria “Starsi”

1 miejsce 10 pkt. - Pani Anna Narzekalak

2 miejsce 8 pkt. - Pan Kamil Maciąg

3 miejsce 5 pkt. - Tomek Kordowski kl.4

Zwycięzcom gratulujemy :-)

Była to już ostatnia edycja, zamykająca nasz Szkolny Konkurs Fotograficzny “Fotografować Każdy Może”.
Łączna punktacja po 9 edycjach naszego konkursu poniżej.

Kategoria Najmłodsi:

Nastazja Narzekalak kl. 2 - 68 pkt.,
Alicja Senus kl. 2 - 39 pkt.,
Miłosz Maciąg kl. 2 - 35 pkt.,
Oskar Kownacki kl. 2 - 33 pkt.,
Mateusz Gonerko kl. 2 - 24 pkt.,
Julia Zielińska kl. 2 -8 pkt.

Kategoria Starsi:

Iga Okulińska - 43 pkt.,
Krzysztof Kordowski - 34 pkt.,
Domicela Kownacka - 25 pkt.,
Tomasz Kordowski kl. 4 - 23 pkt.,
Joanna Gonerko -16 pkt.,
Dominika Koralewska kl. 4 - 15 pkt.,
Michał Olszewski kl. 4 - 15 pkt.,
Anita Mazur Kordowska - 13 pkt.,
Kamil Maciąg - 13 pkt.,
Lena Szymańska kl.4 -10 pkt.,
Anna Narzekalak - 10 pkt.

Miło nam ogłosić, że Szkolnym Mistrzem Fotografii w kategorii “Najmłodsi” została uczennica klasy 2b Nastazja Narzekalak. Mistrzem Fotografii w kategorii “Starsi” została Pani Iga Okulińska.

Gratulujemy :-) :-) :-)

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie. Już wkrótce zwycięskie prace z każdej edycji zobaczyć będzie można na wystawie pokonkursowej (w korytarzu szkoły). Mamy nadzieję, że zachęciliśmy wszystkich do rozwijania fotograficznych pasji :-) Życzymy wakacji pełnych wrażeń, udanego fotografowania i zdjęć, które zachwycą i które warto będzie pokazać innym.

W środę 8 czerwca już po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie klas 0-2 spotkali się aby posłuchać wierszy w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek. Tym razem Szkolny Konkurs Recytatorski odbył się pod hasłem “O wakacjach słów kilka”. Na lato i wakacje czekamy już z niecierpliwością, odliczając czas dzielący nas od wymarzonych podróży i licznych atrakcji. Recytujący wiersze uczniowie klas 0-2 wprowadzili nas w atmosferę tego radosnego dla wszystkich czasu. Konkurs poprowadzili uczniowie klasy 2b, którzy po raz pierwszy zostali postawieni przed tak ważnym zadaniem. Występy swoich kolegów zapowiadali: Izabella Pożarycka, Julia Zielińska, Nastazja Narzekalak i Oskar Kownacki. Poziom uczestników był bardzo wyrównany. Jury w składzie: przewodnicząca Pani Dyrektor Marzena Kiedel, Pani Anna Wasilewska oraz przedstawiciel rodziców Pani Anna Narzekalak wyłoniło laureatów konkursu. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy 1 Karolinka Bienias-Gębska, która recytowała wiersz pani Wandy Badalskiej pt. “Wakacyjne rady”. Występ Karolinki doceniła również publiczność, przyznając jej swoją nagrodę. Miejsce drugie przypadło uczniowi klasy 1 Mikołajowi Gonerko. Mikołaj zaprezentował wiersz Ireny Landau pt. “Przez cały rok”. Trzecia lokata przypadła Mateuszowi Gonerko, który wystapił z wierszem Katarzyny Czarneckiej pt. “Letni dzień”. Wyróżnieni w konkursie zostali: uczennica klasy 2a Natalia Warniełło oraz uczeń klasy 2b Adrian Wojtkun. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za duże zaangażowanie i przygotowanie się do konkursu. Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach :-)

Dzień Dziecka A.D. 2016 odbył się pod piracką banderą! Niemało radości, zarówno uczniom młodszym jak i starszym, sprawiły przebieranki oraz nadawanie sobie morskich imion! Tańcząc i śpiewając wkroczyliśmy na pokład „Dziewanny”, gdzie zbieraliśmy siły na poszukiwania zaginionego skarbu. Po godzinnym rejsie, uzbrojeni w szyfrowane wskazówki, wyruszyliśmy w drogę. Cóż to była za radość, gdy ze zdobyczami powróciliśmy na Marinę! Po krótkim odpoczynku WOPR-owcy wykonali pokaz ratownictwa oraz uczyli podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po wspólnych zmaganiach nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i obiad w „Starej Rzeźni”. Po posileniu się, ze skarbem przy boku i banderą dumnie wzniesioną ku górze, spokojnie mogliśmy wrócić do szkolnej rzeczywistości. Już się zastanawiamy, co nas będzie czekać w przyszłym roku?

(galeria zdjęć wkrótce!)

Kategoria Najmłodsi:
1 miejsce 10 pkt. – Nastazja Narzekalak kl. 2

2 miejsce 8 pkt. – Alicja Senus kl. 2

3 miejsce 5 pkt. - Oskar Kownacki kl. 2

Kategoria Starsi:

1 miejsce 10 pkt. - Pani Iga Okulińska

2 miejsce 8 pkt. - Pani Joanna Gonerko

3 miejsce 5 pkt.- Pan Kamil Maciąg

Zwycięzcom gratulujemy :-)

Punktacja po 8 edycjach konkursu:

Kategoria Najmłodsi:
Nastazja Narzekalak kl. 2 -68 pkt.,
Alicja Senus kl. 2 - 34 pkt.,
Oskar Kownacki kl. 2 - 25 pkt.,
Miłosz Maciąg kl. 2 - 25 pkt.,
Mateusz Gonerko kl. 2 - 24 pkt.,
Julia Zielińska kl. 2 -8 pkt.

Kategoria Starsi:
Iga Okulińska - 43 pkt.,
Krzysztof Kordowski - 34 pkt.,
Domicela Kownacka - 25 pkt.,
Tomasz Kordowski kl. 4 - 18 pkt.,
Joanna Gonerko -16 pkt;
Dominika Koralewska kl. 4 - 15 pkt.
Michał Olszewski kl. 4 - 15 pkt.,
Anita Mazur Kordowska - 13 pkt.,
Lena Szymańska kl.4 -10 pkt.,
Kamil Maciąg - 5 pkt.

Przed nami edycja zamykająca konkurs. Ostatnim tematem będą “Słoneczne inspiracje”.
Na zdjęcia czekamy do 16 czerwca!
Wyniki 9 edycji mogą jeszcze zmienić losy konkursu!!! Warto zatem chwycić za aparat i wykonać zwycięską fotkę ;)

wyniki 2016

wyniki 2016

Dnia 12.05. br. w Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie odbył się już XXIII Wojewódzki Konkurs Potyczki Ekologiczne czyli „Gra w Zielone”. Wzięło w nim udział 8 szkół podstawowych ze Szczecina i województwa. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Machalski z klasy 6. i Michał Olszewski z klasy 4. Po zmaganiach półfinałowych, polegających na rozwiązywaniu zadań testowych do finału zakwalifikowali się obaj uczniowie naszej szkoły. Finaliści musieli rozpoznać na zdjęciach wylosowane gatunki zwierząt, podając ich pełną nazwę gatunkową. Nie było to łatwe zadanie, gdyż przedstawione gatunki zwierząt nie należały do pospolicie występujących w przyrodzie. Emocji było wiele. Jednak po dwóch dogrywkach udało się wyłonić zwycięzców konkursu. Z przyjemnością informuję, że ze znaczną przewagą wygrał JAKUB MACHALSKI, a MICHAŁ OLSZEWSKI zajął szóste miejsce.
Obu serdecznie gratuluję!!!

Anna Różycka

14 maja 2016 r. członkowie Szkolnego Koła Obserwatorów Ptaków „Bielik” oraz Szkolnego Koła Fotograficznego po raz drugi wybrali sobie za cel Puszczę Bukową. Tym razem udało się nam namówić na wspólne wyjście w teren również niektórych z rodziców. I znów naszym przewodnikiem został Pan Mariusz Narzekalak, który świetnie sprawdził się w tej roli. Mogliśmy liczyć na jego orientację w terenie i wiedzę na temat puszczańskich obiektów. Trasa naszej wyprawy tradycyjnie rozpoczęła się na pętali autobusowej na Osiedlu Bukowym. Czarnym szlakiem dotarliśmy do Głazu Grońskiego, po czym zboczyliśmy na urokliwą drogę szlaku niebieskiego, która zaprowadziła nas do miejsca o nazwie Szwedzki Młyn. Pierwszym właścicielami byli Cystersi z Kołbacza, a kolejnymi Szwedzi. Przez lata młyn zmieniał właścicieli, zmieniało się również jego przeznaczenie. W 1880 r. założono tu restaurację, która przyciągała rzesze turystów. Miejsce to, stało się głównym ośrodkiem turystycznym na terenie puszczy. Nieopodal na wzgórzu Panu Mariuszowi udało się odnaleźć stary cmentarzyk ewangelicki, a my dzięki temu mieliśmy okazję obejrzeć to ciekawe miejsce. Trasa naszej wyprawy prowadziła dalej zielonym szlakiem do Szwedzkiego Kamienia (kamień został prawdopodobnie przesunięty przez lodowiec z terenów dzisiejszej Skandynawii, stąd też jego nazwa). Kolejnym punktem naszej wyprawy było miejsce o nazwie Oczko Marzanny (główne źródło Chojnówki). Stamtąd droga zawiodła nas do polany o nazwie Psie Pole. Rośnie tu okazały okaz dębu, zwany Dębem Myśliwych (w tym miejscu gromadzili się podobno myśliwi z psami przed rozpoczęciem polowania). Czas mijał i przyszło nam wyruszyć w drogę powrotną. Wracaliśmy z bagażem zrobionych zdjęć, które pozwoliły nam uwiecznić urokliwe miejsca Puszczy Bukowej. Nasza puszczańska wyprawa dobiegła końca, jak zwykle na pętli na Osiedlu Bukowym.

Członkowie Szkolnego Koła Obserwatorów Ptaków „Bielik” oraz Szkolnego Koła Fotograficznego wraz z nadejściem wiosny wyruszyli na zajęcia plenerowe. 9 kwietnia wyruszyliśmy do urokliwej o tej porze roku Puszczy Bukowej. Naszym przewodnikiem był Pan Mariusz Narzekalak, który po drodze ciekawie opowiadał nam o mijanych obiektach. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy na pętli autobusowej na Osiedlu Bukowym, następnie przeszliśmy pod Wiaduktem Klęskowo do Dębów Krzywoustego. Dęby okazały się świetnym fotograficznym obiektem, któremu zrobiliśmy kilka fotek. Następnie żółtym szlakiem (Drogą Górską) dotarliśmy do największego w Puszczy Bukowej głazu – Głazu Krajoznawców. Chwila dla fotografów na uwiecznienie tego ciekawego obiektu, po czym powędrowaliśmy dalej żółtym szlakiem. Po drodze mijaliśmy Lipę Pokoju (jeszcze jeden obiekt uwieczniony na naszych fotografiach). Kolejnym punktem na trasie był Głaz Serce Puszczy. Widnieje na nim dający wszystkim do myślenia napis „Tutaj czas ma inny wymiar. Zwolnij, tutaj bije SERCE PUSZCZY”. W tym miejscu mogliśmy odpocząć i zjeść upieczone na ognisku kiełbaski. Zielony szlak w drodze powrotnej doprowadził nas do kolejnego pomnikowego głazu – Głazu Słupieniec. Do domów wracaliśmy znaną nam już Drogą Dolinną (żółty szlak). Na końcu postanowiliśmy zboczyć niebieskim szlakiem do Głazu Grońskiego (ostatni głaz na naszej trasie), a stamtąd już prosto do mety (pętla na Osiedlu Bukowym). Przeszliśmy ok. 10 km w doskonałych humorach. Zrobiliśmy wiele fotografii. Część z nich znajdziecie poniżej.