Informacje o naborze, kliknijSzanowni Absolwenci oraz byli Nauczyciele!

Zapraszamy radośnie na obchody 25–lecia Szkoły Podstawowej „Słoneczna”. Prosimy abyście zarezerwowali czas od 13 do 15 października 2017r. Planujemy uroczyste piątkowe spotkanie w godzinach popołudniowych oraz otwieramy dla Was podwoje Panderossy w Szczecinku, miejsca, w którym wszyscy byliście przynajmniej raz. Bardzo Was prosimy o sygnalizowanie możliwości uczestnictwa w obchodach na adres mailowy szkoły, pozwoli nam to dobrze się przygotować do obchodów.
Szczegóły niebawem.

25 kwietnia w naszej szkole odbył się tradycyjnie Turniej Wiedzy o Środowisku i Ekologii.
Młodzi przyrodnicy zmagali się o laur zwycięstwa po raz XXII. Turniej odbył się pod hasłem „W kierunku natury”. W tegorocznych zmaganiach konkursowych udział wzięło 5 szkół:
Szkoła Podstawowa Nr 37, Szkoła Podstawowa Nr 59, Szkoła Podstawowa Nr 74, Szkoła Podstawowa „TAK” oraz reprezentacja naszej szkoły w składzie: Antoni Gołębiewski kl. 1, Karolina Bienias-Gębska kl. 2, Maksymilian Marszałek kl. 3a, Julia Zielińska kl. 3b.
W Turnieju zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej „Tak”. Drugie miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły, a miejsce 3 zajęli reprezentacji Szkoły Podstawowej Nr 74. Turniej zakończył się rozdaniem dyplomów uczestnictwa i nagród rzeczowych dla każdej z reprezentacji. Zwycięzcy otrzymali lunetę do obserwacji astronomicznych, a pozostałe grupy obdarowane zostały rododendronami, które mamy nadzieję upiększą tereny szkolne. Reprezentantom Szkoły Podstawowej „Tak” gratulujemy zwycięstwa. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za przybycie i udział w turniejowych zmaganiach. Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku!

Jury w składzie:

Pan Wojciech Ochrymiuk, Pan Jarosław Gawłowski, Pan Jarosław Matczyński i Pan Grzegorz
Olichwer zdecydowało o punktacji przyznanej w 4 edycji konkursu, której tematem był:
„Nieznany Szczecin”.


Kategoria „Uczniowie z klas z 1-3”:

1 miejsce - 10 pkt. – Oskar Kownacki kl. 3

2 miejsce – 8 pkt. - Miłosz Maciąg kl. 3

3 miejsce – 5 pkt. – Oskar Kownacki kl. 3


Kategoria „ Uczniowie z klas 4-6”:

1 miejsce - 10 pkt. – Michał Olszewski kl. 5

2 miejsce – 8 pkt. - Michał Olszewski kl. 5

3 miejsce - Michał Olszewski kl. 5


Kategoria „Dorośli”:

1 miejsce - 10 pkt. – Pani Iga Okulińska

2 miejsce – 8 pkt. – Pani Iga Okulińska

3 miejsce – 5 pkt. – Pani Iga Okulińska i Pani Domicela Kownacka

W kategorii „Uczniowie z klas z 1-3”:

Miłosz Maciąg kl. 3 – 62 pkt.
Oskar Kownacki kl. 3 – 30 pkt.

W kategorii „Uczniowie z klas 4-6”:

Michał Olszewski kl. 5 - 77 pkt.
Livia Filat kl. 5 -10 pkt.

W kategorii „Dorośli”:

Pani Iga Okulińska – 46 pkt.
Pan Kamil Maciąg – 38 pkt.
Pani Domicela Kownacka – 15 pkt.
Pani Klaudia Skotnica-Filat – 8 pkt.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów 

„NA ŚCIEŻKACH NATURY” to temat ostatniej, 5 edycji naszego konkursu. Na zdjęcia czekamy

do 16 czerwca 2017 r. Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie.

PODEJMIJ WYZWANIE BY SPEŁNIĆ MARZENIE

dla ciebie 1200 kroków to kolejne wyzwanie dla mnie 1 krok to marzenie

W dniu 18.06.2017 r. na Os. Słonecznym odbył się tradycyjny festyn osiedlowy „Powitanie Lata”, zorganizowany przez Fundację Kultury i Sportu “Prawobrzeże”. Oprócz wspaniałej zabawy była również okazja do wsparcia potrzebujących dzieci. Już po raz drugi podczas festynu odbył się bieg charytatywny zorganizowany we współpracy z Fundacją „Akademia Edukacyjna” oraz Zespołem Szkół Prywatnych “Słoneczne”. Koordynatorem biegu była Pani Joanna Sierant – nauczyciel wychowania fizycznego. Bieg przyciągnął wielu fanów. Wzięli w nim udział biegacze w wieku przedszkolnym, jak młodzież i dorośli. Mieszkańcy chętnie i szczodrze włączyli się w tę sportową akcję.
Wolontariusze sprzedali więcej cegiełek niż było uczestników biegu. Dochód z ich sprzedaży został w całości przeznaczony na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci, niezbędną by mogły postawić swój pierwszy w życiu samodzielny krok…

Bieg był okazją do świetnej zabawy i zdrowej rywalizacji. Mieszkańcy Prawobrzeża (choć było też wielu przyjezdnych z innych dzielnic Szczecina) nieczęsto mięli okazję w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. Dlatego w tym roku, 18 czerwca (sobota) o godz.
16.30 odbyła się II edycja biegu. Biegacze byli podzieleni na 4 kategorie wiekowe: od przedszkola do klasy 3 SP, klasy 4-6 SP, gimnazja i licea oraz osoby powyżej 18 roku życia.

W akcję włączyli się też sponsorzy: Agencja Reklamowa BONO, Dante Sp. o.o., Kino Helios, Pizza Hut, Opera za Zamku, Sportfit EKKO Squash ; Fitness Club Szczecin, Starpharma Sp. z o.o. oraz Fundacja Akademia Edukacyjna, gwarantujący zwycięzcom pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Odbyła się też loteria fantowa wśród osób, które zakupiły cegiełki (do wyboru nominały 2, 5 lub 10 zł).

Niezależnie od zajętego miejsca każdy zawodnik otrzymał słodką niespodziankę.

Tak postanowiliśmy pomóc potrzebującym w tym roku szkolnym –

podsumowanie Kiermaszu bożonarodzeniowego i wielkanocnego

Uczniowie naszej szkoły, w listopadzie, w demokratyczny sposób wybrali Organizację Pożytku Publicznego do której, ich zdaniem, powinna trafić pomoc finansowa. Najwięcej głosów zdobyło:

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Iskierka”.

Drugie miejsce przypadło

Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza”.

I tak w grudniu, w czasie Jasełek szkolnych przedstawicielowi Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Iskierka” wręczyliśmy kwotę 2500zł.

Obecnie na przekazanie przedstawicielom Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza” oczekuje 2000zł.

Zebrane kwoty pochodzą ze sprzedaży ozdób i kartek świątecznych, loterii fantowej, ciast oraz indywidualnych wpłat rodziców.

Mamy nadzieję, że pieniądze pomogą w trudnej pracy Stowarzyszeń.

Członkowie Szkolnego Koła Obserwatorów Ptaków wraz z rodzicami wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – Nocy Sów. Ta wyjątkowa noc, to ogólnopolskie wydarzenie organizowane już po raz szósty przez Ptaki Polskie. Dzięki współpracy wolontariuszy i edukatorów z całego kraju, miłośnicy tych pięknych i tajemniczych ptaków mieli okazję wspólnie poznawać świat nocnych łowców. Noc Sów odbyła się 01.04.2017 r. (sobota) w Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu, ul. Górna 3. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 19.00. Przywitała nas ciepło Pani Danuta Rekowska (dyrektor szkoły). Uczestnicy Nocy mieli okazję obejrzeć prezentacje o ptakach, zapoznać się z gatunkami sów występujących w Polsce, metodami badań, ochroną oraz rolą sów w naszej kulturze. Po tej części wszyscy wyruszyli w teren, do pobliskiego lasu, gdzie spacerując i nasłuchując próbowali zbliżyć się do sów jeszcze bardziej. Imprezę zakończyło ognisko.

Uwaga! Spośród Uczestników, którzy do 23 kwietnia 2017 prześlą relację z Nocy Sów na adres magdalena.puczko@ptakipolskie.pl oraz wypełnione oświadczenie zostanie wybranych 10 zwycięzców, którzy w nagrodę za najciekawsze relacje otrzymają folder o sowach i torby z logiem Wydarzenia.

Kolejny wiosenny rajd po Puszczy Bukowej już za nami. Cel został osiągnięty –wyszliśmy z domowych pieleszy i podglądaliśmy powoli budzącą się wiosnę. Zgodnie z tradycją towarzyszyli nam Rodzice oraz czworonożni przyjaciele. Czas wspólnie spędzony w trakcie wędrówki, przy ognisku i „starożytnych” zabawach –„ starszacy” przeciągali i skakali przez linę - dostarczył wszystkim dużo radości i zdrowia. Brawo dla uczniów klasy VI, którzy w tym roku przybyli na rajd najliczniejszą grupą.

Jury w składzie:
Pan Wojciech Ochrymiuk,
Pan Jarosław Gawłowski,
Pan Jarosław Matczyński,
Pan Grzegorz Olichwer
zdecydowało o punktacji przyznanej w 3 edycji konkursu, której tematem był „Sport, ruch, akcja”.


Kategoria „Uczniowie z klas z 1-3”:

1 miejsce - 10 pkt. – Miłosz Maciąg kl. 3

2 miejsce – 8 pkt. - Miłosz Maciąg kl. 3

3 miejsce – 5 pkt. – Oskar Kownacki kl. 3


Kategoria „ Uczniowie z klas 4-6”:

1 miejsce - 10 pkt. – Livia Filat kl. 5

2 miejsce – 8 pkt. - Michał Olszewski kl. 5

3 miejsca - 5 pkt. - Michał Olszewski kl. 5


Kategoria „Dorośli”:

1 miejsce - 10 pkt. – Pan Kamil Maciąg

2 miejsce – 8 pkt. – Pani Klaudia Skotnica-Filat

3 miejsce – 5 pkt. – Pan Kamil Maciąg

Łączna punktacja po 3 edycjach konkursu:
W kategorii „Uczniowie z klas z 1-3”:
Miłosz Maciąg kl. 3 – 54 pkt.
Oskar Kownacki kl. 3 – 15 pkt.
W kategorii „Uczniowie z klas 4-6”:
Michał Olszewski kl. 5 - 54 pkt.
Livia Filat kl. 5 -10 pkt.

W kategorii „Dorośli”:
Pan Kamil Maciąg – 38 pkt.
Pani Iga Okulińska – 23 pkt.
Pani Domicela Kownacka – 10 pkt.
Pani Klaudia Skotnica-Filat – 8 pkt.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów Do 31 kwietnia 2017 r. czekamy na zdjęcia do 4 edycji naszego konkursu. Tym razem tematem jest „Nieznany Szczecin”. Zachęcamy wszystkich do nadsyłania swoich zdjęć.REGULAMIN KONKURSU

OŚWIADCZENIE