Informacje o naborze, kliknij

Tradycyjnie w naszej szkole w grudniu zorganizowaliśmy Kiermasz bożonarodzeniowy na którym można było kupić: ozdoby świąteczne, stroiki nawet suszone grzyby. Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie asortymentu na sprzedaż. Prace zaskakiwały oryginalnością oraz starannością wykonania. Części ozdób kupujący nie zdążyli zobaczyć, bowiem zostały zarezerwowane i kupione przez twórców jeszcze w klasie.

Dzięki temu zarobiliśmy 1348zł.

Dodatkowo każda klasa piekła ciasta i sprzedawała na terenie szkoły. W tym roku większośc uczniów przygotowywało łakocie wspólnie z rodzicami w domu.

Dochód ze sprzedaży ciast wyniósł 2627zł.

Wielu rodziców wpłacało bezinteresownie pieniądze na rzecz potrzebujących dzieci.

Dzięki temu 18 grudnia w czasie szkolnych „Jasełek” na ręce Dyrektora Polskiego Związku Niewidomych w Szczecinie Pana Józefa Małoska została przekazana kwota w wysokości 4500 zł. Przekazane środki zostaną przekazane na rehabilitację społeczną, w tym na zakup sprzętu ułatwiającego życie codzienne osobom niewidomym i niedowidzącym.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

MISTRZOWIE KODOWANIA – SCRATCH

Program Mistrzowie Kodowania, dzięki programowaniu, ma na celu rozwijać w dzieciach umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia, które potrzebne są nie tylko specjalistom. Mistrzowie Kodowania to nowa inicjatywa w polskich szkołach. W jej ramach od września 2013 roku przeszkolonych zostało ponad 300 nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia z programowania w języku Scratch w 120 szkołach podstawowych z całej Polski.
W naszej szkole p. Edyta Lewicka i p. Agnieszka Sikoń wzięły udział w szkoleniu z podstaw programowania w Scratch w ramach programu Mistrzowie Kodowania. Kodujemy od drugiej połowy października. Pani Agnieszka Sikoń na lekcjach informatyki układa klocki z uczniami klasy 3, a p. Edyta Lewicka z chętnymi uczniami z klasy piątej i szóstej na kole informatycznym. Uczniowie są niesamowici i wyprzedzają nawet myśli nauczyciela. Nie boją się tworzyć, próbować nowych rzeczy. Sprawdzają, czy im wychodzi, czy ktoś jest od nich lepszy, czy to właśnie oni wpadli pierwsi na dany pomysł. Zajęcia te nie polegają na rywalizacji, nikt nie wyłania zwycięzców, wygranych, przegranych. Każdy traktowany jest na równi, to jest zabawa. Ktoś ma jakiś ciekawy pomysł, to przekaże go innym. Jedni pomagają drugim. Zajęcia przebiegają w miłej i twórczej atmosferze i nikt nawet nie patrzy na zegarek, bo nie ma na to czasu, tak są pochłonięci „pracą”.

Edyta Lewicka
nauczycielka matematyki i informatyki

Przez cały grudzień projektowaliśmy i przygotowywaliśmy kartki z okazji Bożego Narodzenia. Pomysłów i fantazji było co nie miara. Jedni wykonali kartki standardowe, ale za to dwie wersje, inni wybrali bardziej mroczne i tajemnicze wersje. Jedne były wesołe, drugie nastrojowe w zależności w jakim nastroju uczniowie przeżywają święta Bożego Narodzenia. Najważniejsze, że uczniowie przy tworzeniu kartek dobrze się bawili i poznawali nowe zagadnienia programowania w Scratch.

A to kilka prac uczniów:

Jakub Hryniewicz klasa 6

Michał Mleczko klasa 5

Jakub Borkowski klasa 6

Tomasz Dzikowski klasa 6

Jakub Machalski klasa 5

19 marca 2015r. o godzinie 9:00 odbędzie się konkurs matematyczny Kangur. Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych). Główną ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Każdy uczestnik konkursu otrzyma układankę Magiczny Wąż.

Zapisy trwają do 16 stycznia 2015r. Serdecznie zachęcam i zapraszam.

Edyta Lewicka
nauczycielka matematyki i informatyki

9 stycznia 2015r. o godzinie 12:00 odbędzie się powtórka IX Konkursu Informatycznego Bóbr dla klas IV – VI szkół podstawowych. Zapraszam wszystkich zapisanych uczniów, a rodziców, nauczycieli i kolegów proszę o trzymanie kciuków. Miejmy nadzieję, że tym razem konkurs przebiegnie bez nieprzewidzianych niespodzianek.

Na stronie http://www.bobr.edu.pl/ znajdują się zadania konkursowe z poprzednich lat. Zachęcam do zapoznania się z przygodami Bobra.

Edyta Lewicka
nauczycielka matematyki i informatyki

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Początku jasełek można dopatrywać się w misteriach franciszkańskich, które powstawały w średniowieczu. Pierwsze w historii jasełka miał wystawić sam św. Franciszek z Asyżu już w 1223 roku w skalnej grocie w Greccio, później zwyczaj ten przejęli jego zakonnicy i rozprzestrzenili po całym świecie. Sama nazwa jasełka pochodzi o staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób.
Nieodłącznym elementem wieloletniej tradycji Zespołu Szkół Prywatnych „Słoneczne” stało się niezwykłe widowisko pod rozgwieżdżonym niebem nawiązujące do narodzin Jezusa. W tym roku nie zabrakło oczywiście Maryi z Józefem oraz towarzyszącym im aniołów, pasterzy i trzech królów, a także diabłów, którzy swoim tańcem wprawili publiczność w zachwyt, ale i lekki niepokój. Jasełkom towarzyszyło śpiewanie przepięknych, polskich kolęd.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas wyzwalający chwilę refleksji, wzruszenia, a przede wszystkim radości. I właśnie w taki nastrój wprowadziło to przedstawienie jasełkowe, które stworzyło magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Ministerstwo Środowiska, propagującej wiedzę wśród dzieci na temat wody w Polsce oraz potrzeby jej oszczędzania.

Akcja H2O to akcja, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci ze szkół podstawowych w zakresie oszczędzania zasobów wodnych. W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego coraz większego znaczenia nabierają pojęcia: ekologia, edukacja ekologiczna i ochrona środowiska. Okazało się bowiem, że człowiek od zarania dziejów korzystając z naturalnych bogactw ziemi poczynił szkody, które stanowią poważne zagrożenie równowagi biologicznej niezbędnej dla jego własnego życia. Człowiek powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie ma moralnego prawa do niszczenia środowiska – jest przecież jego częścią. Dlatego też ochrona ekosystemów wodnych i racjonalne wykorzystanie ich zasobów stanowią problem, który stał się sprawą całej ludzkości.

Udział naszej szkoły w tej akcji pomoże nauczycielom przeprowadzić ciekawe, inspirujące zajęcia, których celem będzie poszerzenie wiedzy na temat wody.

Dnia 01 grudnia 2014r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Szkolnym Konkursie „ Mój Ulubiony Zwierzak”. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich klas szkoły podstawowej. Jury stanęło przed trudnym wyborem, ponieważ prace plastyczne były interesujące i wykonane ciekawymi technikami plastycznymi.

Oto wyniki konkursu:

I MIEJSCE MICHAŁ OLSZEWSKI KLASA III
II MIEJSCE ALICJA SENUS KLASA I B
III MIEJSCE NATALIA WARNIEŁŁO KLASA I A

WYRÓŻNIENIA

WIKTORIA BRODOWSKA KLASA III
IGOR DORNA KLASA I B
BRUNO JAGIELSKI KLASA I B
MIŁOSZ MACIĄG KLASA I B
IZABELLA POŻARYCKA KLASA I B
EMILIA STOSIO KLASA IV
MIŁOSZ WYSOKIŃSKI KLASA „0”

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!!!

27 listopada odbyły się szkolne wybory Organizacji Pożytku Publicznego. Uczniowie każdej klasy przygotowali plakaty przedstawiające działalność fundacji lub organizacji pomagające dzieciom dotkniętym różnymi chorobami. W wyborach wzięło udział 78 uczniów ze wszystkich klas. Fundacje, które otrzymały największą ilość punków to: Fundacja “Iskierka”, która od lat skutecznie pomaga dzieciom chorym na nowotwory, małym pacjentom oddziałów onkologicznych w naszym województwie i ich rodzinom oraz Polski Związek Niewidomych w Szczecinie, który zrzesza osoby niewidome i słabo widzące zwane dalej niewidomymi w celu ich społecznej integracji, rehabilitacji, wyrównania szans w dostępie do informacji, edukacji i zatrudnienia.
Jako pierwsza pomoc zostanie skierowana do Związku Niewidomych w Szczecinie. To dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców w akcję sprzedaży ciast oraz udział w Kiermaszu bożonarodzeniowemu może trafić tam znacząca pomoc finansowa.

14 listopada 2014 r. już szósty raz uczniowie naszej szkoły sadzili żonkile w ramach Ogólnopolskiej Akcji Pola Nadziei. Tym razem na terenie szkolnym zostało posadzonych przeszło 200 cebulek tych wiosennych kwiatów będących symbolem pamięci, szacunku i nadziei. Każdy uczeń przeszedł krótkie szkolenie i samodzielne przygotował otwór w ziemi na swoją cebulkę.
Ważne jest to, iż jesteśmy jedyną szkołą w Szczecinie, która oprócz kwesty w marketach sadzi na własnym terenie kwiaty.

27 listopada odbyły się szkolne ANDRZEJKI klas 0-3 pod hasłem „W cygańskim taborze”. Była to okazja spotkania się nie tylko z tradycyjnymi wróżbami ale i możliwość poznania zwyczajów Romów. Tego dnia dzieci przebrały się w stroje nawiązujące do tematu imprezy. Na sali pojawiły się więc strojne Cyganki, którym nie ustępowali w niczym chłopcy przebrani za Cyganów.
Wspólne zabawy, wróżby i cygańska muzyka były okazją do spotkania się i wspólnej zabawy uczniówz najmłodszych klas. Miejmy nadzieję, że wszystkim uczestnikom naszej zabawy, andrzejkowe wróżby przyniosły nadzieję na wyjątkowe chwile w przyszłości i spełnienie się wielu marzeń.

8 listopada członkowie koła fotograficznego działającego przy naszej szkole udali się na swój pierwszy plener fotograficzny. Wyruszyliśmy na Cmentarz Centralny w Szczecinie, jedno z najbardziej niezwykłych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc naszego miasta. Mieliśmy okazję przejść trakt historyczny i poznać niektóre fakty związane z historią naszego miasta.
Cmentarz Centralny w Szczecinie to największa nekropolia w Polsce i trzeciaw Europie. Cmentarz jest również jednym z najpiękniejszych parków w Szczecinie, w którym w przemyślany sposób posadzono kilkaset rzadko spotykanych gatunków drzew i krzewów.
Nasza wyprawa była bardzo udana. Pogoda dopisała i zrobiliśmy wiele udanych zdjęć. Niektóre z wykonanych tego dnia fotografii, ich autorzy wysłali na konkurs fotograficzny „Szczecińskie zaduszki”. Zwycięzcą tego konkursu w kategorii dziecięcej został uczeń klasy 3 Tomek Siedlecki.
Tomkowi gratulujemy!