Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18 w SP „Słoneczna”

„Wie to Marysia Kuba i Krzyś…
Że wielkie święto w szkole dziś.
To zakończenia nauki nadszedł czas.”

 

21 czerwca na dziedzińcu Szkoły Podstawowej „Słoneczna” odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18.
Gospodarzami apelu byli najmłodsi uczniowie w szkole – pierwszoklasiści. Zaprezentowali oni społeczności szkolnej i rodzicom w dużym skrócie to czego nauczyli się przez ten rok.

Ważnym elementem uroczystości było wystąpienie obu Pań Dyrektor: Marzeny Kiedel i Małgorzaty Kurpiewskiej, które przypomniały i przybliżyły najważniejsze wydarzenia w minionym roku szkolnym jak również programy i projekty edukacyjne, w których brali udział uczniowie:

  • 1. „Piękna nasza Polska cała” – obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości
  • 2. Wyjazdy dydaktyczne: Niechorze: „Siły natury – woda i wiatr – sprzymierzeńcy czy wrogowie odkrywców i żeglarzy” Kudowa Zdrój: „Poznajemy cuda Ziemi Kłodzkiej”, Wycieczki dydaktyczne pod hasłem „Mój skrawek Ojczyzny”: Toruń, Kraków , Warszawa, Gwda Wlk.
  • 3. Program „Bardzo Młoda Kultura” projekt EKDUS, czyli Edukacja Kulturalna dla Umiejętności Społecznych Warsztaty teatralno-cyrkowe „Taki tam cyrk”, Warsztaty teatralno-taneczne „ W pół drogi”
  • 4. Projekt „Edukacja domowa dla dzieci przebywających za granicą” Nauczanie dzieci z całego świata , kończące się egzaminami klasyfikacyjnymi i promocją do wyższej klasy lub ukończeniem SP lub Gimnazjum. Obecnie w naszej szkole uczy się 200 uczniów.

Finałem uroczystości było wręczenie na forum nagród i wyróżnień z konkursów ogólnopolskich, zaprezentowanie uczniów, którzy otrzymali Nagrodę Prezydenta Miasta Szczecina za wybitne osiągnięcia w nauce oraz nagród dla uczniów za bardzo wysokie wyniki w nauce i zachowanie. Następnie w klasach, każdy uczeń otrzymał świadectwo.

Gratulujemy wszystkim sukcesów tych dużych i tych małych i życzymy pełnych przygód wakacji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *